Chłopi w… kinie!

W czwartek 16 listopada klasy 3b oraz 4b wraz z opiekunkami p. Kurowską i p. Pawlicką, udały się do kina na projekcję filmu “Chłopi”.
Podczas dwugodzinnego seansu mogli zapoznać się z losami rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny, przedstawionymi na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znalazły się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stał się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem…
W ogólnym rozrachunku uczniowie zadowoleni: film się podobał, fotele w kinie są znacznie wygodniejsze niż szkolne krzesła w salach, można jeść popcorn i pić colę, no i …. nie trzeba będzie czytać lektury 😉