Szlifierki, tokarki, frezarki, giętarki .... wszystkie te nazwy brzmią jakoś tajemniczo, ale nie dla Absolwentów naszej szkoły Obróbka mechaniczna to nic innego jak nadanie nowych cech przedmiotowi obrabianemu, zgodnie z założeniami technologicznymi, np. wymiarów, twardości, gładkości.
Szlifierki, tokarki, frezarki, giętarki .... wszystkie te nazwy brzmią jakoś tajemniczo, ale nie dla Absolwentów naszej szkoły Obróbka mechaniczna to nic innego jak nadanie nowych cech przedmiotowi obrabianemu, zgodnie z założeniami technologicznymi, np. wymiarów, twardości, gładkości. Zatem obróbka jest procesem przetwarzania surowca w końcowy produkt. Obróbki mechanicznej dokonuje się za pomocą narzędzi i specjalistycznych maszyn.

Podczas praktyk na Dziale Obróbki mechanicznej Uczniowie mają możliwość zapoznania się z pracą różnych maszyn i urządzeń, które stanowią wyposażenie Szkolnych Warsztatów. W skład parku maszynowego wchodzą min:

  • tokarki,
  • frezarki,
  • strugarki,
  • prasa hydrauliczna.