Samochodówka podczas Miejskich obchodów Dnia Niepodległości

Miejskie obchody 105-rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, rozpoczęły się o godzinie 12:30, od uroczystej Mszy św. „Za Ojczyznę” w katedrze gliwickiej, celebrowanej przez Biskupa diecezji gliwickiej, ks. Sławomira Odera. Po Mszy św, utworzył się pochód, który pomaszerował w kierunku placu Piłsudskiego. Pod pomnikiem Marszałka, odbyła się miejska część uroczystości obchodów święta. Na maszt została wciągnięta flaga państwowa, odśpiewano hymn Polski. Przemówienie wygłosił prezydent Gliwic: Pan Adam Neumann. Następnie odczytano apel poległych, oddano salwy honorowe i złożono kwiaty pod pomnikiem marszałka.
W trzeciej części uroczystości, udaliśmy się na Cmentarz Centralny w Gliwicach, w celu zapalenia zniczy na grobach: patrona lotników – płk Romana Florera, płk Edmunda Rzewuskiego i Pana Adama Popiela – weteranów Armii Krajowej.

W tym roku naszą szkołę reprezentowali w poczcie sztandarowym: Piotr Skwara, Mateusz Piniożyński z klasy 5a oraz Mateusz Szenfeld z klasy 4b.

Uczniowie  ZSS, byli jedynymi reprezentantami szkół gliwickich na uroczystych obchodach święta niepodległości.

Wyjście zorganizował: Leszek Zyman