Nowe pomoce dydaktyczne dla Samochodówki od Stellantis i KSSE

Dwa nowoczesne silniki samochodowe, wyprodukowane przez firmę Stellantis, od dzisiaj na wyposażeniu Warsztatów naszej szkoły! To wynik współpracy Zespołu Szkół Samochodowych z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Na Warsztatach Szkolnych przy ul. Strzelców Bytomskich 25, odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu dydaktycznego, 8 najlepszym śląskim szkołom, kształcącym w branży samochodowej. Wśród nich, byliśmy również my!

Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych Jacek Płowiec odebrał z rąk Janusza Puzonia –  Dyrektora Zakładu Stellantis Gliwice Sp. z o.o. Oddział I Zakład Silników w Tychach oraz dr Janusza Michałka, prezesa Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. symboliczne promesy na urządzenia, z których korzystać będą technicy pojazdów samochodowych i mechanicy pojazdów samochodowych.

Na spotkaniu obecni byli również przedstawiciele samorządów i szkół z innych wyróżnionych miast naszego regionu: Katowic, Knurowa, Mikołowa, Mysłowic, Pszczyny, Tychów, Zawiercia. Prezydenta miasta Gliwice reprezentował Pan Wojciech Hupsch – pracownik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Podczas spotkania zainaugurowany został projekt Akademii Młodego Mechanika – nowej inicjatywy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A, której głównym celem jest popularyzowanie wiedzy na temat trendów współczesnej motoryzacji i potrzeb z nich wynikających, przede wszystkim wśród uczniów i nauczycieli szkół technicznych oraz studentów uczelni technicznych działających na terenie KSSE.
– Akademia zrzeszać będzie z jednej strony szkoły techniczne i uczelnie zainteresowane dostarczaniem uczniom i studentom nowoczesnego know-how z obszaru dot. motoryzacji a z drugiej firmy i producentów, dostawców usług, którzy zechcą dzielić się swoją wiedzą i innowacjami z młodymi adeptami szeroko pojętej mechaniki i  transportu itp. – powiedziała podczas spotkania Pani Elżbieta Modrzewska – Dyrektor Dział Rozwoju Rynku Pracy KSSE S.A., która wraz z koordynatorem – Panem Sławomirem Duchem, współpracują z gliwicką Samochodówką, choćby w realizowanym w ostatnich latach projekcie KSSE “Śląskie. Zawodowcy”.
Pierwszym merytorycznym wydarzeniem Akademii będzie III wojewódzki Turniej Młodych Mechaników VR i Konferencja pt. “Kompetencje przyszłości w nowoczesnej motoryzacji.”, w których mamy zamiar uczestniczyć.