Rozgrywki w koszykówce w ramach Licealiady

Trwają rozgrywki sportowe w ramach Licealiady – współzawodnictwie w dyscyplinach sportowych uczennic i uczniów szkół ponadpodstawowych, organizowanym przez śląski Szkolny Związek Sportowy. Wystąpiliśmy już w piłce nożnej, a w ostatnim czasie Samochodówka zmierzyła się z innymi drużynami w koszykówce mężczyzn, o mistrzostwo gliwickich szkół. Turniej rozegrany został w Hali sportowej przy V LO.
Choć nasi koszykarze zakończyli rywalizację w grupie, to obserwując zapał, zaangażowanie i ducha walki, jesteśmy przekonani, że nasza drużyna, w kolejnych latach będzie liczącą się w mistrzostwach.
– Dwa mecze przegrane, jeden wygrany, nie dał nam w tym roku awansu do ćwierćfinału. Zespół jest młody więc wszystko przed nami – powiedziała po turnieju Dobrochna Kurowska, nauczycielka wychowania fizycznego, która przygotowała drużynę do rozgrywek.

Dziękujemy chłopaki za zaangażowanie i … trenujecie w tym zgranym składzie dalej. Za rok, z takim zaangażowaniem, awans jest w Waszym zasięgu.