Simair i Dwunasta Noc w Instytucie Lotnictwa

Cykliczna impreza odbywająca się w październikowe popołudnie – Noc w Instytucie Lotnictwa staje się powoli stałym elementem w kalendarzu wycieczek gliwickiej Samochodówki.
W tym roku, to już 12. edycja. Odbyła się ona 6 października 2023 r. To największa w Polsce nocna impreza edukacyjna, której celem jest popularyzacja w Polsce sektora lotniczego i kosmicznego oraz promocja zawodów inżynierskich. W poprzedniej – jedenastej edycji – Instytut odwiedziło prawie 58 000 osób w zaledwie 6 godzin!
Oczywiście na tak dużej imprezie nie mogło zabraknąć naszych uczniów, żywo zainteresowanych lotnictwem.
Wizyta w Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa poprzedziły kilkugodzinne zajęcia warsztatowe w centrum lotniczego szkolenia symulatorowego Simair, gdzie nasi uczniowie uczestniczyli m. in. w wykładzie poprowadzonym przez kontrolera Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, na co dzień pracującego na wieży warszawskiego Lotniska Chopina oraz w lotach zapoznawczych pod czujnym okiem instruktorów w symulatorach Airbusa A320 i Boeinga 737.
Wycieczka, chociaż zakończyła się w późnych godzinach nocnych, pozostawiła wśród uczniów wiele radosnych wspomnień.
Powtórka za rok!