9. edycja PKO Półmaratonu Gliwickiego

Dziś – w niedzielę 8 października 2023 – 9. edycja PKO Półmaratonu Gliwickiego. Do Gliwic przybyli biegacze z całej Polski, by pobiec przez nasze miasto na dystansie 21 km ,10 km, 5 km i w wyścigu nordic walking. W sprawną obsługę imprezy, zaangażowali się również uczniowie Samochodówki. Jako wolontariusze, wraz ze swoją opiekunką – nauczycielką wychowania fizycznego Dobrochną Kurowską, nie tylko mocno zagrzewali do biegu, wskazywali drogę i udzielali pomocy w kierowaniu ruchem, ale przede wszystkim wsparli organizatorów swoją fizyczną pracą.
Do szkoły z różnych stron docierają już słowa podziękowania: Samochodówka jak zawsze niezawiodła. Była widoczna na trasie i w pracach, których nie widać, a bez których to biegowe święto, nie odbyłoby się.
Dziękujemy Wam!