Rajd Integracyjny do… ruin zamku

W jednym z ostatnich wrześniowych dni, klasy: 1a, 1b i 1d, wybrały się na wycieczkę do Ogrodzieńca. Zamek oraz jego okolica stały się miejscem integracji i spędzenia wspólnego czasu przez klasy pierwsze Samochodówki.
Zwiedzanie obiektu rozpoczęło się od rozdania mapek i opisów kolejnych komnat. Trzeba przyznać, że największe zainteresowanie wzbudziły wśród uczniów: studnia, izby rycerskie z armatą i baszta skazańców. Z niej mogli podziwiać piękną, okoliczną panoramę. Wiedzę na temat zamku, jego powstania oraz dalszych losów, uczniowie przenosili pisemnie na karty quizu.
Po zwiedzeniu zamku, uczniowie skonsultowali między sobą swoje quizowe odpowiedzi, by po chwili odpocząć przy ognisku. Podczas posiłku był czas na rozmowy, a po nim kolejne zawody z wiedzy ogólnej oraz na temat historii szkoły. Zainteresowani podzielili się na dwa zespoły i odpowiadając na losowo wybrane pytania, rywalizowali na punkty w postaci… cukierków.
Do finału zostali wybrani przez uczestników – liderzy obu grup. Ten etap należał do Igora Kaczmarka z kl.1a i Alicji Kochoń z kl.1b. Wygrali ex aequo, przy wsparciu swoich współzawodników.
W dobrych nastrojach wszyscy powrócili do Gliwic.
Wycieczka odbywała się pod czujnym okiem: Elżbiety Mroczek, Krzysztofa Tomasa, Magdaleny Mielewskiej, Aleksandry Sydor, Joanny Gabryelskiej oraz Roberta Podkowika.