Z młodym kierowcą po doświadczenie

Pod tym hasłem w Gliwickim kinie Amok odbyło się spotkanie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z przedstawicielami Komendy Wojewódzkiej Policji  z Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziały Prewencji.

W warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy 2l, 3l, 3a. W trakcie spotkania funkcjonariusze w ciekawy sposób omówili zagrożenia występujące  w ruchu drogowym, które wynikają z niedoświadczenia młodych kierowców. Przedstawili  również czynniki, takie jak: brak rozwagi podczas prowadzenia pojazdu, nadmierna prędkość, alkohol, używanie telefonu komórkowego wpływają na statystyki i wypadkowość młodych kierowców. Na spotkaniu przedstawiona została również kampania pod wymownym tytułem: „Wkraczasz w dorosłość – Wybieraj” dot. problematyki uzależnień wśród młodzieży. Całość dopełniło przedstawienie grupy  artystycznej RETRO Fundacji Wyznanie Nadziei  – spektakl pt „Świadectwo”. Została również zaprezentowana prelekcja nt. zagrożeń występujących w internecie i nowoczesnych technologii teleinformatycznych w sieci. Całość dopełnił występ młodej wokalistki, która na zakończenie zaśpiewała kilka piosenek ze swojego repertuaru.

autor Marek Żak