Samochodówka na stoku narciarskim

Choć prognozy pogody nie zapowiadały słonecznej, a nawet mroźnej pogody, jednak spora grupa uczniów naszej szkoły zdecydowała się zainaugurować tegoroczny szkolny sezon narciarski. 18 stycznia 2024 stał się dniem, w którym na stacji narciarskie Skolnity w Wiśle, dominowała gliwicka Samochodówka – były narty, Snowboardy, a nawet… Skki Trikke (trzy narty, połączone ramą z systemem wiązań przestrzennych i przegubów 3CV). Były zjazdy i podchody, akrobacje i wywrotki. Nie obyło się bez pysznej gastronomii w karczmie na szczycie i… pamiątkowego zdjęcia.

Coroczny już – narciarsko-snowboardowy – wyjazd w Beskidy, był kontynuacją rozwijania zimowej aktywności fizycznej, która na stałe wpisała się przed laty w kalendarz przedsięwzięć pozalekcyjnych. Podobnie jak w latach poprzednich, szusowaliśmy na stoku Skolnity w Wiśle. Dzień wcześniej otwarto czerwoną trasę, na której doskonalili umiejętności ci uczniowie, którzy jeszcze w roku ubiegłym jeździli tylko po trasie niebieskiej. Nie obyło się bez wywrotek – na szczęście niegroźnych, które jednak uświadomiły co niektórym, że prędkość nie gwarantuje bezpieczeństwa i kontroli swoich umiejętności, zwłaszcza na skrzyżowaniach tras (prawda Krzysiek? 😉 )

Wyjazd – mimo, że pierwszej godzinie jazd towarzyszył deszcz – zdecydowanie zaliczamy do udanych. Do Gliwic wróciliśmy bez kontuzji i wypadków.

Tradycyjnie powtórzymy:  smarujcie sprzęt na kolejny wypad narciarski!