Dla zdrowia i ochłody…

Gliwickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w partnerstwie z firmą SEGRO Poland Sp. z o.o., ogłosiło w maju 2023 r. II Edycję konkursu, na najlepsze hasło zachęcające do picia gliwickiej wody: “Gliwicka z głębin w mojej szkole”. Celem konkursu było promowanie picia wody prosto z kranu i walka z negatywnymi skutkami produkcji odpadów plastikowych, pochodzących ze spożywania wody z jednorazowych butelek z tworzyw sztucznych.
Konkurs skierowany był do szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Mogły brać w nim udział całe społeczności szkolne lub wybrane oddziały klasowe.
Samochodówka – dzięki determinacji p. Aleksandry Sydor i towarzyszącej jej wśród uczniów “burzy mózgów” – została nagrodzona montażem zdroju wodnego w budynku szkoły
Hasło, które przekonało jury do wygranej ZSS to: ,,Dla zdrowia i ochłody trzeba pić przynajmniej 2 litry gliwickiej wody”.
Smacznego!