Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W październiku, jak co roku, również i w naszej szkole, obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę książki w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych oraz rolę biblioteki w życiu szkoły. Hasło tegorocznych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, to: „Biblioteka szkolna – moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”.

Biblioteka Szkolna Samochodówki, z okazji tegorocznego święta organizuje:

1. Akcja Słodkie Wypożyczenia i loteria fantowa.

2. Akcja Bookcrossingowa

W bibliotece szkolnej zostanie stworzona półka, na której systematycznie będą pojawiać się książki do swobodnego zabierania i czytania. Można również przynieść na wymianę własną książkę i dać jej nowe życie.

Akcja adresowana jest do wszystkich, młodzieży i dorosłych, którzy lubią czytać i chcą dzielić się książkami z innymi.

3. Konkurs literacki na WYJAŚNIENIE/ROZWINIĘCIE hasła tegorocznych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

4. Konkurs fotograficzny „Z książką mi do twarzy”.

5. Konkurs „Pięknego pisania”.

6. „Książki które warto przeczytać” – wystawka książek polecanych przez czytelników.

7. Konkurs „Najlepszy czytelnik roku” (rozstrzygnięcie na zakończenie roku szkolnego).

8. Konkurs ,,Literacka krzyżówka’’.

Serdecznie zapraszamy na spotkania w bibliotece oraz do udziału w konkursach z nagrodami!