Wycieczka do Krakowa

W dniu 19.10 2022 r. uczniowie klas 4a, 4b, 2a, 2b oraz 3b odbyli wycieczkę do Krakowa. Pierwszym miejscem zwiedzanym przez uczestników było Muzeum Inżynierii i Techniki w którym to można było zobaczyć stary tabor tramwajowy, wykorzystywany dziesięciolecia temu do przewozu ludności i transportu materiałów. Niektórzy uczniowie odważyli się zasiąść za sterem symulatora jazdy, dzięki czemu poczuli się jak pełnokrwiści tramwajarze.
Kolejnym punktem zwiedzania był oczywiście Zamek Królewski na Wawelu oraz sama katedra. Ci, którzy byli tam pierwszy raz, mieli okazję poznać historię polskich władców, dotknąć serca Dzwonu Zygmunta, czy też na własne oczy zobaczyć krypty ważnych Polaków. Dla pozostałych wycieczka była dobrym pretekstem do odświeżenia swojej wiedzy historycznej.
Spod Wawelu uczniowie udali się do Kamienicy Hipolitów, która znajduje się w centrum tego pięknego miasta. W środku pyszniły się piękne, zabytkowe meble i przedmioty, a całość odwzorowywała wystrój mieszczańskiego domu pozwalający na odtworzenie realiów życia codziennego w XVII, XVIII i XIX wieku.
Koniec tej wyjątkowej wycieczki wieńczył spacer po zakątkach byłej stolicy Polski. Uczestnicy w tym czasie mieli okazję skosztować lokalnych przysmaków i podziwiać piękną, zabytkową architekturę.
Nad powodzeniem wypadu czuwały Panie: Katarzyna Wloczek, Beata Trybus, Marta Kriegel oraz Aleksandra Szymała.