103 rocznica Odzyskania Niepodległości

W tym roku obchodziliśmy 103 rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczystości kościelne rozpoczęły się popołudniu mszą św. “Za Ojczyznę”, koncelebrowaną przez biskupa diecezji gliwickiej w katedrze Piotra i Pawła. Po mszy uformował się pochód, który ulicami Gliwic dotarł do Placu Piłsudskiego, gdzie rozpoczęły się uroczystości miejskie: przemówienie prezydenta Gliwic, apel poległych , honorowe salwy, złożenie wieńców i kwiatów przez dyplomatów zagranicznych, parlamentarzystów, samorządowców, organizacje społeczne, harcerzy pod pomnikiem J. Piłsudskiego. Po zakończeniu części oficjalnej, udaliśmy się na Cmentarz Centralny, gdzie zapaliliśmy znicze na pomniku płk. R. Florera i grobie wieloletniego przyjaciela szkoły, żołnierza AK, Pana Adama Popiela. W tym roku naszą szkołę, podczas uroczystości reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Wojtek Wnuczek z kl. 3b, Mateusz Piniożyński i Piotr Skwara z kl. 3a. Wyjście zorganizował: Leszek Zyman