Gliwicki Bieg Kolorowych Skarpetek

21 marca corocznie obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Jego symbolem stały się kolorowe, niedopasowane do siebie skarpetki, które zakładamy jako wyraz solidarności z osobami z zespołem Downa i ich bliskimi.

Z tej okazji w niedzielę 19 marca 2023 Fundacja Tośka i Przyjaciele organizuje II Gliwicki Bieg Kolorowych Skarpetek wraz z integracyjnym piknikiem sportowym. Impreza rozpocznie się o godzinie 10:00 na terenie Nowych Gliwic, przy budynku Cechowni, zaś sam bieg wystartuje o 11:00. Dwukilometrową trasę będzie można pokonać również marszem, na hulajnodze czy w towarzystwie psa. Podczas pikniku, który będzie wspaniałą okazją do zabawy i integracji, zaplanowano poczęstunek oraz wiele atrakcji dla całej rodziny.

Więcej informacji na stronie i facebooku Fundacji Tośka i Przyjaciele.

Impreza odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Gliwice Adama Neumanna i jest dofinansowana z budżetu Miasta Gliwice.