Nie tylko o prawie pracy, bhp i działalności PIP

26 marca 2024 r. w Muzeum Śląskim w Katowicach odbył się finał „Konkursu wiedzy o prawie pracy, bhp i działalności Państwowej Inspekcji Pracy oraz zagadnieniach dotyczących historii udziału Polskich Sił Zbrojnych w walce z Niemcami hitlerowskimi w latach 1940-1945”. Uczestniczył w nim akże uczeń Zespołu Szkół Samochodowych w Gliwicach, Karol Sorek.

Do udziału w konkursie, zorganizowanym z inicjatywy Okręgowego Inspektora Pracy w Katowicach, zaproszeni zostali finaliści etapów szkolnych, wyłonieni spośród uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu województwa śląskiego.

W szkolnym etapie konkursu brało udział 15 uczniów ZSS w Gliwicach z klas: 3a, 1d, 2b, 4b, 5b, 3b.

W finale, dzielnie walczył i godnie reprezentował Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach, uczeń klasy 3a – Karol Sorek.

Celem konkursu jest zarówno szerzenie wiedzy przydatnej przy rozpoczynaniu aktywności zawodowej, ale także upamiętnianie najważniejszych wydarzeń z historii Polski i naszego regionu.

Opiekunowie konkursu: Eugeniusz Król, Jolanta Sawicka