W turnieju futsalowym SASP, ponownie na drugim miejscu

Powoli staje się już tradycją, że reprezentanci naszej szkoły zdobywają wicemistrzostwo w turnieju o Puchar Stowarzyszenia Aktywnych Szkół Ponadpodstawowych. Nie inaczej było tym razem! W miniony piątek na obiektach Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego w Gliwicach odbyła się kolejna edycja futsalowych zmagań.

Nasi piłkarze po wyjściu z grupy z pierwszego miejsca (dwa remisy oraz wygrana) trafili do pary półfinałowej z drużyną reprezentującą CKZiU w Mysłowicach. Po bardzo ciekawej i emocjonującej konfrontacji, wygrali i trafili do wielkiego finału, gdzie regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia i o wygranej musiały zadecydować rzuty karne. W nich bramkarz ZST Rybnik wybronił decydujący strzał i musieliśmy uznać wyższość przeciwnika. Jednak na przestrzeni całego turnieju nasi uczniowie pokazali się kolejny raz z bardzo dobrej strony.

W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować naszym piątoklasistom – Szymonowi Sowuli oraz Wojtkowi Wnuczkowi, dla których był to ostatni turniej halowy w barwach naszej Szkoły.
W składzie Samochodówki wystąpili: Szymon Sowula, Wojtek Wnuczek, Filip Święcicki, Kacper Roguz, Dominik Marek, Mateusz Zając, Wojtek Czosnowski, Karol Cieślar oraz Paweł Kropielnicki.
Opiekunem zespołu był Jakub Owczarek.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych edycjach turnieju.