Autofachman 2024

Już wkrótce rusza nowa edycja ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego – AUTOFACHMAN. Tym razem – po raz pierwszy – poza zmaganiami uczniów szkół branżowych i techników samochodowych, uruchomiony zostanie osobny konkurs – dla warsztatów wraz z praktykantami.

W tym roku, etapy konkursowe online przeprowadzane będą za pomocą platformy Xpertis. Jest to innowacyjna platforma Treningów Wiedzy, stworzona z myślą o profesjonalistach, studentach oraz uczniach szkół branżowych i techników. Platforma zmienia sposób, w jaki zdobywa się wiedzę branżową, ucząc poprzez interaktywne quizy z różnych dziedzin i obszarów motoryzacji.

W etapie pierwszym (od 11 do 16 marca) uczniowie będą uczestniczyć indywidualnie w Treningach Wiedzy. Na podstawie zdobytych punktów i poprawności odpowiedzi, nauczyciele będący opiekunami uczniów zdecydują o składzie dwuosobowego zespołu reprezentującego każdą zgłoszoną do konkursu szkołę.

W etapie drugim (od 21 do 23 marca) uczniowie również wypełnią testy wiedzy online startując indywidualnie, ale pod uwagę będą brane zsumowane wyniki uczniów, reprezentujących każdą ze szkół.

Do finału (od 7 do 8 maja) przejdą te zespoły, które zdobędą najwyższy uśredniony stopień poprawności odpowiedzi na pytania. Tu uczniowie zmierzą się już z zadaniami praktycznymi, przygotowanymi przez Partnerów konkursu. Na podstawie przyznawanych przez nich ocen, wyłonione zostaną zwycięskie zespoły.

Zachęcamy uczniów Samochodówki, do udziału w konkursie.

Szczegóły u nauczyciela Mariusza Kucharza oraz na stronie Autofachman