Ferie zimowe 2024

Koniec! Wprawdzie jeszcze nie roku szkolnego, ale pierwszego semestru. Semestru szczególnego, specyficznego, a przez to wyjątkowego. Bo od niemal ćwierćwiecza, a już na pewno od czasu, gdy gliwicka Samochodówka przeniosła się po 50 latach ze Śródmieścia na Trynek, w szkole nie było jeszcze tylu uczniów, pracowników i… pieniędzy 🙂 , które w budżecie miasta Gliwice trzeba było zabezpieczyć na bieżące funkcjonowanie szkoły. Te ostatnie to ponad ośmiomilionowy plan finansowy na rok 2024. Pozwoli on na dalsze kształcenie ponad 600 uczniów i słuchaczy – w trzech szkołach. 70-osobowa kadra nauczycielska i kilkunastoosobowa kadra administracyjno-obsługowa, służy codziennie niemal 400 uczniom Technikum nr 7, ponad 200 uczniom Branżowej Szkoły nr 3 oraz prawie 50 słuchaczom Szkoły Branżowej II st.

Drodzy uczniowie, wykorzystajcie czas ferii na odpoczynek i aktywność fizyczną, ale nie zapominajcie o tym, aby każda forma zabawy, była bezpieczna.

Szanowni Rodzice – dziękujemy za każdą formę zaangażowania w życie społeczności naszej szkoły. Jesteśmy zmotywowani, aby nadal wspólnie z Państwem dbać o rozwój osobisty naszych podopiecznych -Państwa dzieci, nie tylko dla coraz lepszej promocji szkoły, ale również dla ich najlepszego przygotowania do wejścia w dorosłe życie i na rynek pracy.

Moi drodzy współpracownicy – kadro kierownicza, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi. Jestem przekonany, że bez Państwa zaangażowania, oddania w pracy, podejmowanym przedsięwzięciom i małym, drobnym inicjatywom na rzecz naszej szkoły, nie osiągnęlibyśmy takiego statusu i postrzegania przez środowisko lokalne, władze  oświatowe, samorządowe oraz rodziców i uczniów – byłych, obecnych i… przyszłych. Ferie to również dla Was okres regeneracji i odpoczynku, by później na nowo realizować zawodowe obowiązki. Dziękuję z całego serca za te dotychczas realizowane, ale i te planowane, przygotowane i przewidywane.

Już od jutra (a może już w dzisiejszy wieczór) ddamy się narciarskim szaleństwom, zimowym spacerom lub upragnionemu leniuchowaniu w ostatnich dwóch tygodniach karnawału. Miejcie w sobie to przekonanie, że po powrocie po zimowych feriach do szkoły, nie tylko będziemy mogli z radością i entuzjazmem opowiadać sobie wzajemnie o czasie naszego wspólnego, zasłużonego odpoczynku, ale i optymistycznie zmierzyć się z…  raptem 19 tygodniami do wakacji 🙂

Dziękuję i do zobaczenia 12 lutego 2024.

Jacek Płowiec
Dyrektor ZSS w Gliwicach.