Wyprawa na Rysiankę

Wyprawa na Rysiankę, czyli … uczniowie Samochodówki w Beskidzie Żywieckim

„Jesienią góry są najszczersze” – tak można usłyszeć w piosence albo przekonać się o tym samemu, tak jak uczniowie Samochodówki. Kapryśnej pogody, mgły, błota i prawdziwie zmiennej aury, mogli doświadczyć na wycieczce w Beskidzie uczniowie klasy 4a, wędrujący pod czujnym okiem wychowawcy Łukasza Sąkola i opiekunów: Piotra Krawca i Dobrochny Kurowskiej. Wędrówkę rozpoczęliśmy od Sopotni Wielkiej, aby od strony wodospadów, zaatakować pierwszy najtrudniejszy fragment szlaku czarnego na Kotarnicę (1156 m n.p.m). Następnie ruszyliśmy w stronę Romanki (1366 m n.p.m), aby finalnie dojść do schroniska PTTK na Rysiance (1322 m n.p.m). Na polanie zaskoczył nas deszcz, a pogoda pokazała, że w górach trzeba być gotowym na każde warunki i przygotowanym na każdą okoliczność. Wszyscy jednak wykazali prawdziwie “bojową postawę”, maszerowali dzielnie, mimo trudnych warunków atmosferycznych. Gratulujemy Wam świetnej postawy i formy !
Może tym razem nie zobaczyliśmy pięknych widoków, ale przekonaliśmy się, że jesień w górach może zaskoczyć. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom!

Film: Wyprawa na Rysiankę