Pamięci Bohaterów sprzed 84 lat

Tradycyjnie już, 1 września, o godzinie 4:45 na Cmentarzu Parafialnym w Bojkowie, odbyła się ceremonia, upamiętniająca rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej. Na bojkowskim cmentarzu znajdują się groby dwóch żołnierzy: chor. Edwarda Szewczuka i kpr. Michała Plewaka, którzy od
pierwszego do siódmego września 1939 r., walczyli na Westerplatte, odpierając ataki hitlerowskiego najeźdźcy.
W tegorocznych uroczystościach uczestniczyli: biskup diecezji gliwickiej, wojewoda śląski, parlamentarzyści, prezydent Gliwic, przedstawiciele samorządu miejskiego, przedstawicielka IPN – Oddział Katowice, oficerowie służb mundurowych, stowarzyszenia i organizacje upamiętniające organizacje
bojowe z II wojny światowej, żołnierze z jednostek wojskowych, stacjonujących w Gliwicach, poczty sztandarowe szkół, harcerze, nauczyciele i uczniowie szkół z powiatu gliwickiego, mieszkańcy Bojkowa.
Podczas uroczystości: podniesiono flagę państwową, odśpiewano hymn, przedstawiciele władz wygłosili mowy okolicznościowe, odbył się apel poległych , oddano salwy honorowe, złożono kwiaty i zapalono znicze na grobach westerplatczyków. Ceremonię uświetnił występ artystyczny
dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Bojkowie.
W uroczystym spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele naszej szkoły: Dyrektor szkoły Jacek Płowiec oraz nauczyciel Leszek Zyman.