Wycieczka do Wrocławia

W poniedziałek 5 czerwca uczniowie klasy 4b udali się pociągiem na wycieczkę do Wrocławia. Celem było nie tylko wytchnienie po egzaminach zawodowych, ale także poznanie jednego z najpiękniejszych miast polskich, na początek- ze szczytu wieżowca Sky Tower- 200 m nad ziemią! Olbrzymie wrażenie zrobił widok zachodniej i północnej części miasta. Dzięki bezchmurnej pogodzie ujrzeć można było również bardziej odległy krajobraz- górę Ślężę czy Śnieżkę. 

    Po „powrocie na ziemię” klasa udała się w jedno z najpopularniejszych miejsc spacerów wrocławian, w miejsce bardzo egzotyczne- do Ogrodu Japońskiego. Tuż przy Ogrodzie uczniowie zatrzymali się koło słynnej dzięki wpisowi na Listę UNESCO- Hali Stulecia, następnie przy dźwiękach muzyki klasycznej obejrzeli pokaz Fontanny Multimedialnej. 

    W planie wycieczki nie zabrakło najstarszej zabytkowej części miasta- Ostrowa Tumskiego, uliczek Starego Miasta czy wreszcie samego Rynku- jednego z największych w Polsce. Wycieczkę zakończyło przejście przez równie znany, monumentalny Dworzec Główny Wrocław.