“Dotarcie do serc i myśli największych naszych twórców…”

“Dotarcie do serc i myśli największych naszych twórców jest niewątpliwym walorem tej książki”- tak o “Wieszczach” Roberta Kowalskiego, napisała w swojej recenzji dr Agnieszka Zielińska.
Robert Kowalski, to pasjonat historii i romantyzmu, na swoim koncie ma dwie pozycje książkowe , w planie- trzecią. Rozmawiał z wnukiem Mickiewicza w Wilnie, organizuje wydarzenie pod nazwą “Romantykon “-czyli konwent miłośników romantyzmu.
O kulisach życia autorów romantycznych i źródłach powstania największych dzieł, znanych nam powszechnie- potrafi opowiadać godzinami.
Na spotkanie z panem Robertem Kowalskim przybyły klasy : 2a i 2b oraz tegoroczni maturzyści. Po obszernym i ciekawym wykładzie na temat Mickiewicza, uczniowie mogli zadawać autorowi pytania. Dotyczyły one sfery psychologii, ulubionego wieszcza, uplasowania wielu wieszczów w literaturze jako zasłużonych…
W ramach podziękowań, reprezentanci klas przekazali pisarzowi upominki , mogli także zakupić książki z dedykacją i poprosić o zdjęcie.
Warto przeżyć spotkanie z prawdziwym pasjonatem wiedzy, to najpewniejszy sposób, aby zainteresowanie przeszło również na nas :).

M. Mielewska