Śnieg nad Wisłą

W zimowej aurze, klasie 4e udało się odwiedzić Kraków.
Wizyta rozpoczęła się spacerem od strony Wisły, w kierunku Starówki, poprzez Wawel- z częstymi przystankami na opowiadanie historii Krakowa oraz o osobach, szczególnie związanych z miastem. Spora warstwa śniegu dekorowała krajobraz wokół, zachęcając wszystkich do przystawania i fotografowania. Poza obowiązkowymi miejscami, które warto zobaczyć, mogliśmy podziwiać oryginalne dzieła Matejki, jego pracownię oraz zbiory historyczne.
Zwieńczenie dnia spędziliśmy w Narodowym Starym Teatrze, oglądając "Szewców" w reżyserii J. Sobczyk. Przedstawienie nie było jednak, jedynie przeniesieniem dramatu na scenę. Widownia mogła uczestniczyć w konwersacji z aktorami w trakcie spektaklu, mogła dowiedzieć się z jakimi problemami mierzy się zawód aktora-jako "rzemieślnika sztuki". W stylu iście witkiewiczowskim- połączono grę znakomitych aktorów, takich jak Radosław Krzyżowski i Krzysztof Globisz z odegraniem niektórych kwestii przez osoby niepełnosprawne. Po spektaklu , można było spotkać się z Krzysztofem Globiszem.
Atmosfera zbliżających się świąt, widoczna w mieście, wpływała na pozytywny nastrój uczestników. W teatrze panowało potrzebne skupienie, ale także spontaniczne reakcje - zgodne z przedstawianą sztuką.
Zgłębianie "krakowskiego ducha" przez klasę 4e, odbywało się pod czujnym okiem opiekunów: Małgorzaty Kusz, Henryka Rarusa oraz Magdaleny Mielewskiej.