Uczniowie z „Samochodówki” na Jedenastej Nocy w Instytucie Lotnictwa

7 października 2022 r. uczniowie „Samochodówki” pojechali do Warszawy na wycieczkę, której głównym punktem programu był udział w Jedenastej Nocy w Instytucie Lotnictwa. Udział w imprezie poprzedziła jeszcze wizyta w Centrum Nauki Kopernik.

Impreza odbyła się ponownie po ok. 3 letniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 kolejny raz przyciągając tłumy osób z całego kraju, które są zainteresowane szeroko pojętym lotnictwem. Na wydarzeniu, prócz możliwości zwiedzania zaplecza badawczego instytucji, która istnieje od 1926 r. można było obejrzeć szereg ciekawych pokazów od ponad 100 różnych wystawców z całej Polski, w tym całą masę sprzętu: m. in. samoloty CASA C-295M, Orlik, Lim-2, AT-3, Tecnam P2006T, LET L-410 Papuga; śmigłowce EC135, Sokół; lotniskowe wozy strażackie, czy służb utrzymania lotnisk, a także posłuchać wielu ciekawych wykładów popularnonaukowych prowadzonych przez znane lotnicze osobistości.

Wydarzenie to pozwoliło lepiej zobrazować zainteresowanym uczniom jak funkcjonuje wiele zjawisk w lotnictwie i jak prężną gałęzią jest ta branża oraz ile możliwości rozwoju istnieje w lotniczym świecie. Po ponad 18 godzinach spędzonych na wyjeździe wszyscy wrócili bardzo zadowoleni, mając nadzieję, że powtórka odbędzie się również w przyszłym roku.