Jubileusz 70-lecia Zespołu Szkół Samochodowych w Gliwicach

Dnia 23.09.2022 roku mieliśmy przyjemność i niezwykły zaszczyt obchodzić 70 rocznicę istnienia naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą o g. 9:00 w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej na Trynku.
Po jej zakończeniu wszyscy goście udali się do szkoły, na ul. Kilińskiego 24a, gdzie już o g. 11:00 rozpoczęła się uroczysta akademia, podczas której głos zabrali m.in pan Mariusz Kucharz – naczelnik Wydziału Edukacji, reprezentujący prezydenta miasta Gliwice Adama Neumanna, pan Wojciech Zając – Wicedyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Gliwicach.
Kuratorium Oświaty w Katowicach. Mieliśmy również przyjemność gościć posłankę na sejm RP panią Krystynę Szumilas, przedstawiciela koncernu BMW, naczelnika portalu “Dzisiaj w Gliwicach”, dziennikarza radia CCM, naczelników służb mundurowych oraz wielu innych zacnych gości. Podczas uroczystości mieliśmy możliwość wysłuchania utworów muzycznych w wykonaniu orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach oraz przeżyć bardzo ważny moment dla szkoły, którym było przekazanie przez koncern BMW samochodu osobowego marki Mini.
Po zakończeniu części oficjalnej serwowano poczęstunek. W salach lekcyjnych oraz na korytarzach można było obejrzeć wystawy dotyczące życia szkoły, które cieszyły się wielką popularnością. O g. 13:30 podstawiono autobus, który zawiózł chętnych gości na teren dawnej placówki szkoły zlokalizowanej przy ulicy J. Siemińskiego 10 (dawniej J. Wieczorka).
Na miejscu była możliwość zwiedzenia wnętrza dawnej szkoły.
W godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie zatytułowane “Popołudnie z warsztatami”, które miało miejsce na terenie Warsztatów Szkolnych w Gliwicach Łabędach przy ul. Strzelców Bytomskich 25. Można tam było oglądać wystawę samochodów oraz skorzystać z poczęstunku jakim był grill przygotowany przez pracowników szkoły.