Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W październiku biblioteki szkolne na całym świecie obchodzą swoje święto.
1 października rozpoczął się Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych (MMBS) ustanowiony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Tradycja tego święta ma już 20 lat. Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, rozbudzanie i kształtowanie kultury czytelniczej, integracja środowiska szkolnego.
W ramach   Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych biblioteka szkolna zaprasza do konkursów:
1.KONKURS CZYTELNICZY

CZAS TRWANIA OD 1 października 2020 roku  do 15 czerwca 2022 roku
• Najbardziej zaczytany uczeń w  ZSS
• Najbardziej zaczytany nauczyciel w  ZSS
Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły.
Ocenie konkursowej podlega aktywność i kultura czytelnicza uczniów, której wyrazem jest liczba wypożyczonych książek, terminowość oddawania książek przez czytelnika, dbałość czytelnika o wypożyczone książki, kultura zachowania ucznia na terenie biblioteki i nie tylko.
2. PISANIE JEST SZTUKĄ  kaligrafia dla początkujących
3. PRZYŁAPANI NA CZYTANIU konkurs fotograficzny
Ponadto podczas MMBS odbędą się się takie akcje jak: słodkie wypożyczenia i loteria fantowa, wystawa “Książki naszych noblistów”.
Serdecznie zapraszamy do biblioteki