Apel o pomoc pacjentom COVIDowym w gliwickim szpitalu

Gliwicka “Samochodówka” włącza się w akcję Gliwickiej Inicjatywy Obywatelskiej pomocy oddziałom COVIDowym w gliwickim szpitalu. Leżą tam ciężko chorzy pacjenci, którzy często przywiezieni zostali nieprzygotowani a ich bliscy przebywają na kwarantannie. Brakuje im podstawowych przyborów toaletowych jak grzebień, szczoteczka do zębów, pasta itp. Gliwicki szpital, podobnie jak wiele innych szpitali, boryka się z niedoborem środków higienicznych i ochrony osobistej. Chorzy z wysoką gorączką i dusznościami leżą często po kilka dni w tej samej bieliźnie, często bez ręcznika, mydła. Nikt nie przyniesie im wody, owoców, gazety. Zbieramy chusteczki nawilżone, mydło w płynie,szampon, oliwka dla dzieci, gąbki, ręczniki papierowe, papier toaletowy, pianki do golenia,dezodoranty, wody niegazowane, podkoszulki, piżamy.

“Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. – św. Jan Paweł II

A oto apel Gliwickiej Inicjatywy Obywatelskiej pomocy oddziałom COVIDowym
Pomóżmy chorym w gliwickim szpitalu
Wszyscy zapewne jesteśmy świadomi powagi sytuacji w związku z pandemią. Kondycja służby zdrowia jest nam wszystkim znana. Personel medyczny od miesięcy pracuje na granicy ludzkiej wytrzymałość.
Z rozmów z pracownikami gliwickiego szpitala wynika, że byliby wdzięczni, za pomoc skierowaną na najprostsze, codzienne potrzeby pacjentów z COVID-19.
Rozpoczynamy zbiórkę tego, co chorym w gliwickim szpitalu potrzebne na co dzień.
Od poniedziałku, 16 listopada, do czwartku, 19 listopada, będziemy czekać na Państwa ofiarność w biurze Gliwickiej Inicjatywy Obywatelskiej w Gliwicach, przy ul. Zwycięstwa 26 / I piętro (domofon 1*), tel. kontaktowy 882 504 029.
W zależności od potrzeb dyżury w lokalu GIO będą pełnione w kolejnych tygodniach.
Harmonogram dyżurów:
poniedziałek, 16.11 – 9.00 -17.00
wtorek, 17.11 – 9.00 – 17.00
środa, 18.11 – 9.00 – 17.00
czwartek, 19.11 – 9.00 – 17.00

Co zbieramy:

chusteczki nawilżone,
mydło w płynie,
szampon,
oliwka dla dzieci,
gąbki,
ręczniki papierowe,
papier toaletowy,

pianka do golenia,
dezodorant damski/męski,

woda niegazowana mała,

podkoszulki, piżamy (mogą być stare, czyste; także dużych rozmiarów).

Jeśli możesz, przynieś – przekażemy szpitalowi.