Samochodówka w muzeum Auschwitz-Birkenau

W piątek 29 listopada klasa 3g wraz z kolegami z innych klas wzięła udział w wycieczce do Muzeum
w byłym obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Była to niezwykła dla Nas lekcja historii. Wspólnie
z wychowawcą Łukaszem Sąkolem, naszym historykiem Leszkiem Zymanem oraz przewodnikiem po muzeum mogliśmy zwiedzić teren obozu, zatrzymać się nad losem ofiar i usłyszeć o wspomnieniach więźniów z tego wyjątkowego w dziejach okresu. Uczniowie z zapartym tchem , w większości po raz pierwszy poznawali
i doświadczali tych wydarzeń historycznych. Przewodnik bardzo dokładnie i z zaangażowaniem opowiadał Nam o czasach hitlerowskiego terroru. Był czas na zadumę i wspólne oddanie hołdu ofiarom holokaustu. Zrobiliśmy to skupiając naszą pamięć i dając uwagę. Chciałbym podkreślić i szczególnie zaakcentować  patriotyczną postawę naszych uczniów oraz wyjątkowe zachowanie w tym szczególnym miejscu.

Po raz kolejny klasa pokazała, że bez względu na miejsce i okoliczność wycieczki – można na Was liczyć.

DOBRA ROBOTA!