Rajd integracyjny w Beskidzie Małym

W rozśpiewanej atmosferze i bezdeszczowo przebiegł cały dzień dla pierwszych klas, które spędziły go w drodze na Górę Żar ,w Porąbce i w Międzybrodziu Żywieckim.
Uczniowie aktywnie rozpoczęli dzień- od wymarszu czarnym i czerwonym szlakiem, aby zdobyć szczyt (761m.n.p.m.), marsz lasem (Puszcza Mała) był doskonałą okazją, aby móc zobaczyć pierwsze oznaki jesieni, które najpiękniej widać z dala od cywilizacji.
Na szczycie czekały nas piękne widoki, możliwość skorzystania z toru saneczkowego lub odpoczynku. Uczniowie mogli zakupić pamiątki i skorzystać z oferty gastronomicznej.
Po przerwie, udając się na kilkukilometrowy spacer wśród okolicznej zieleni, wszyscy zmierzali w stronę parku linowego Trollandia, gdzie mieli zamiar atrakcyjnie spędzić czas,dzielnie pokonując przejścia na wysokości. Równocześnie -kilka metrów dalej, po zabawie, wychowankowie korzystali z grilla oraz ciepłej herbaty. Taras restauracji, ławki pod zadaszeniem oraz szeroka polana z widokiem na wzniesienia i pobliskie jezioro, zachęcały do odpoczynku, po intensywnym wysiłku.
Kolejno, wszystkich czekała już droga do domu, a we wrażeniach uczniów-wspomnienia z całodniowej wycieczki.