Odwiedziny ekipy Bo105 i podpisanie nowego porozumienia z Heli Solution

Przylecieli do nas śmigłowcem Bölkow Bo-105. To jeden z dwóch latających egzemplarzy w Polsce, a jedynym, który swoją historię zaczynał w szeregach Bundeswehry. 19 maja 2023 r. naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele ekipy pokazowej Bo105 i firmy Heli Solution zajmującej się szeroko pojętymi usługami związanymi ze śmigłowcami m. in. szkoleniami lotniczymi, czy obsługą techniczną.

Warto dodać, że nasz wspólny kontakt rozpoczął się już podczas wyjazdu na Jedenastą Noc w Instytucie Lotnictwa w październiku 2022 r. W trakcie obecnej wizyty goście popularyzowali  lotnictwo, równocześnie dzieląc się wiedzą i doświadczeniem oraz zaprezentowali swoją działalność. Ekipa Bo105 zaprosiła także wszystkich uczniów na płytę lotniska Gliwice, aby szerzej przedstawić swoją maszynę. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem zadawali szereg ciekawych pytań.
Jednym z głównych punktów programu było podpisanie porozumienia, w zakresie szeroko rozumianego, wsparcia w kształceniu kadr dla branży lotniczej.

Tego samego dnia odbył się także konkurs lotniczy „Lot Bolkowem z samochodówką” organizowany we współpracy z przybyłymi gośćmi. Uczniowie musieli zmierzyć się lotniczym testem, którego tematyka znacznie wykraczał poza materiał, jakiego na co dzień uczą się w szkole. Punktem kulminacyjnym tego dnia była realizacja nagrody, tj. przelot śmigłowcem Bo105 wokół Lotniska Gliwice. Konkurs wygrali uczniowie – Jakub Jamroziak, Mateusz Kściuk i Tomasz Babik. Nagrodzonym oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Gościom z ekipy Bo105 i Heli Solution dziękujemy za wizytę i liczymy na owocną współpracę w przyszłości! Za pomoc i organizację wydarzenia dziękujemy nauczycielom: Adamowi Strzelińskiemu i Sławomirowi Szachulskiemu oraz uczniowi Jakubowi Haliniakowi.