Bezpieczne wakacje młodych gliwiczan

„My się deszczu nie boimy”… Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych na terenie naszej szkoły, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, odbyła się impreza skierowana do najmłodszych mieszkańców naszego miasta, czyli Bezpieczne wakacje młodych gliwiczan.
Odwiedziło nas liczne grono młodych adeptów chcących dowiedzieć się w jaki sposób należy bezpiecznie zachować się w górach, nad morzem, w mieście, uczestnicząc w wycieczce rowerowej, pieszej lub jak udzielić pierwszej pomocy w razie nagłej potrzeby. Fachowego instruktarzu udzielali funkcjonariusze policji, straży miejskiej, straży pożarnej, WOPR-u. Młodzi gliwiczanie uczestniczyli również w zajęciach judo, a także mogli pomalować „buźki” wg wymyślnych wzorów. Jak zwykle spore zainteresowanie wzbudzał wóz strażacki i stanowisko Biblioteki Miejskiej w Gliwicach. Pobyt uczestnikom umilała muzyka do rytmów, której dzieciaki pląsały i biegały. Za przygotowanie imprezy podziękowanie składamy organizatorom tj. SP Nr 6, Policji, Straży miejskiej, Straży pożarnej, WOPR, Bibliotece Miejskiej w Gliwicach, Uczniowskiemu klubowi sportowemu Kata Guruma oraz ZSS, a także uczniom wolontariuszom z SP Nr 6 i uczniom ZSS. Do zobaczenia za rok.