Koronawirus: informacje i zalecenia 

Aktualne zasady

Od 28 marca zniesiony jest obowiązek izolacji i kwarantanny, a także noszenia maseczek. 

Dystans społeczny i maseczki

Od poniedziałku (28.03.2022 r.) został zniesiony obowiązek noszenia maseczek. 

Wyjątek dotyczy podmiotów leczniczych oraz aptek.

Kwarantanna

Od poniedziałku (28.03.2022 r.) został zniesiony obowiązek izolacji i kwarantanny.

Granice i ruch międzynarodowy

Od 28 marca zostaje zniesiony obowiązek odbycia kwarantanny po przekroczeniu granicy

Od dnia 28 marca 2022 r. na podstawie przepisów Rozporządzenia  Rady Ministrów z dnia 25 marca 2022 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. poz 673) zniesione zostają wszelkie ograniczenia w podróżowaniu do Rzeczypospolitej Polskiej, co oznacza, że nie ma już obowiązku:

– legitymowania się podczas przekraczania granicy certyfikatami szczepienia,

– wykonywania testów w kierunku SARS-CoV-2,

– odbywania tzw. kwarantanny przyjazdowej.

Nowe zasady testowania w kierunku koronawirusa. Co musisz wiedzieć?

  • Od 1 kwietnia 2022 roku zmieniły się zasady zlecania i wykonywania testów na koronawirusa.
  • O skierowaniu pacjenta na test w kierunku koronawirusa zdecyduje lekarz, na podstawie oceny stanu zdrowia, w tym objawów, które mogą wskazywać na COVID-19. 
  • Jeśli lekarz POZ zdecyduje się wykonać test pacjentowi z niepokojącym objawami, to będzie to szybki test antygenowy. Wynik testu jest znany po kilku lub kilkunastu minutach. Test będzie bezpłatny dla pacjenta. 
  • Test PCR będzie mógł zlecić lekarz przed przyjęciem do szpitala, jeśli uzna to za konieczne. Test PCR będzie stosowany w przypadku ostatecznego potwierdzenia lub wykluczenia czy objawy infekcji dróg oddechowych, z którymi pacjent pojawił się w szpitalu, są wywołane koronawirusem.
  • W przypadku pozytywnego wyniku testu w kierunku SARS-CoV-2 lekarz zaleca samoizolację (zwolnienie lekarskie) do czasu ustąpienia objawów. Dokładnie tak, jak przy każdej chorobie zakaźnej, np. grypie.
  • Długość zwolnienia zależy od lekarza (zalecane minimum 7 dni), w zależności od stanu pacjenta, czynników ryzyka ciężkiego przebiegu choroby COVID-19 (np. brak szczepienia przeciw COVID-19, zaawansowany wiek, choroby przewlekłe m.in. cukrzyca) oraz wysokiego zagrożenia wystąpienia powikłań

ROK SZKOLNY 2021/2022

 

ROK SZKOLNY 2020/2021

 

ROK SZKOLNY 2019/2020

Informuję, że ustalone Zarządzeniem nr 4/O/2019/20 z dnia 13 września 2019 r. dni wolne od zajęć dydaktyczno wychowawczych:  4 maja 2020 r., 5 maja 2020 r., 6 maja 2020 r., 12 czerwca  2020 r. zostają odwołane.
W tych dniach będzie realizowane nauczanie zdalne zgodnie z planem.
Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych w Gliwicach
Jacek Płowiec

Do 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty.

W Dzienniku Ustaw pod poz. 642 ukazało się rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-1

Terminy egzaminów maturalnych i zawodowych – informacja Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24.04.2020

Egazaminy maturalne i zawodowowe:

Część pisemna egzaminu maturalnego w terminie głównym dla absolwentów wszystkich typów szkół rozpocznie się w poniedziałek, 8 czerwca 2020 roku i potrwa do 29 czerwca. W tym roku nie będzie egzaminów ustnych.

Termin dodatkowy egzaminu maturalnego jest zaplanowany od 8 do 14 lipca br. Wyniki egzaminu w terminie głównym i dodatkowym będą znane do 11 sierpnia br. Egzamin poprawkowy odbędzie się 8 września, a jego wyniki poznamy do 30 września.

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie (Formuła 2012 i Formuła 2017) potrwa od 22 czerwca br. do 9 lipca. Natomiast egzamin zawodowy (Formuła 2019) zaplanowany jest od 17 do 28 sierpnia.

HARMONOGRAM

W okresie stanu epidemicznego kontakt ze Szkołą tylko telefoniczny

32 231 49 11    lub    32 230 19 93

Drodzy Uczniowie,

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało dla Was propozycje materiałów do zdalnego nauczania. Zachęcam Was do skorzystania oraz pozostania w stałym kontakcie z Waszymi nauczycielami.

link: https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje

                                                                                  Jacek Płowiec
                                                                                    dyrektor ZSS

Szanowni mieszkańcy, użytkownicy boisk szkolnych i miasteczka ruchu drogowego.
W związku z zagrożeniem epidemicznym boisko szkolne, oraz miasteczko ruchu drogowego zostają zamknięte do odwołania.
Bardzo prosimy o dostosowanie się do zalecenia i pozostania w domach.

Jacek Płowiec
Dyrektor ZSS