23 września 2022 mieliśmy przyjemność i niezwykły zaszczyt obchodzić 70 rocznicę istnienia naszej szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą o godz. 9:00 w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej na Trynku.

Po jej zakończeniu wszyscy przybyli na uroczystość, udali się do szkoły przy ul. Kilińskiego 24a, gdzie o godz. 11:00 rozpoczęła się uroczysta akademia. Podczas niej, głos zabrali m.in pan Mariusz Kucharz – naczelnik Wydziału Edukacji, reprezentujący prezydenta miasta Gliwice Adama Neumanna, a kiedyś dyrektor szkoły, pan Wojciech Zając – Wicedyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Gliwicach. Kuratorium Oświaty w Katowicach.
Mieliśmy również przyjemność gościć posłankę na sejm RP panią Krystynę Szumilas, przedstawiciela koncernu BMW, naczelników służb mundurowych, przedstawicieli mediów oraz wielu innych zacnych gości.

Podczas uroczystości mieliśmy możliwość wysłuchania utworów muzycznych w wykonaniu orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach.

Obchody 70-lecia szkoły były okazją do, aby przeżyć bardzo ważny moment dla szkoły, którym było przekazanie przez koncern BMW samochodu osobowego marki Mini.

Po zakończeniu części oficjalnej zaserwowano poczęstunek. W salach lekcyjnych oraz na korytarzach można było obejrzeć wystawy dotyczące życia szkoły, które cieszyły się wielką popularnością.
O godz. 13:30 podstawiono autobus, który zawiózł chętnych gości na teren dawnej placówki szkoły zlokalizowanej przy ulicy J. Siemińskiego 10 (dawniej J. Wieczorka). Na miejscu była możliwość zwiedzenia wnętrza dawnej szkoły (obecnie Sąd).

W godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie na terenie Warsztatów Szkolnych w Gliwicach Łabędach przy ul. Strzelców Bytomskich 25, zatytułowane “Popołudnie z warsztatami”.
Można było oglądać wystawę samochodów oraz skorzystać z poczęstunku jakim był grill przygotowany przez pracowników szkoły.

Dzięki uprzejmości jednego z gości naszego jubileuszu prezentujemy film z obchodów.  Autorem jest absolwent 1975, Pan Henryk Wadowski

Poniżej udostępniamy okolicznościowe wydanie albumowe z okazji Jubileuszu 70–lecia Zespołu Szkół Samochodowych w Gliwicach oraz galerię zdjęć z uroczystości obchodów.

Zalecamy przeglądanie albumu w trybie pełnoekranowym klikając w ten przycisk:   umieszony w menu pod książką.

Fotorelacja z obchodów 70 lecia w Zespole Szkół Samochodowych

« z 12 »

Fotorelacja “Popołudnia z warsztatami”

« z 3 »