Nasi wolontariusze w akcji

Nasi uczniowie uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu integrującym środowisko wolontariuszy Caritasu z różnych szkół, a także osoby niepełnosprawne. Dowiedziawszy się o zaproszeniu, przybyliśmy do budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej, gdzie czekał już na nas pyszny poczęstunek, dobra zabawa przy muzyce na żywo, a przede możliwość rozmów, zapoznawania innych osób, w tym niepełnosprawnych.

Atmosfera była szczególna. Obecni byli, także ksiądz, terapeuci zajęć, pani menadżer Caritasu-a dzięki niezwykłej osobie- pani Bożenie Nitce- wolontariusze i podopieczni mogli poczuć prawdziwie rodzinny i życzliwy klimat.

Wyjście te, było z pewnością dla naszych uczniów- nietuzinkowe.

Wzięli w nim udział: Olaf Szczurek, Skorupa Denis, Małgowski Jakub, Janas Oliwier, Magnusek Aleksander, Zuzanna Nieśpiałowska, Ksawery Jęczmionka- Stolarek i Igor Plata.

Wierzymy, że grono naszych wolontariuszy będzie coraz liczniejsze.

Dzisiaj, wszyscy uczestnicy pikniku mogli się przekonać, jak bardzo są ważni.

Podziękowania dla pana Michała Jasińskiego.

M. Mielewska