W tym roku obchodzimy 235 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Tegoroczne świętowanie rozpoczęło się Mszą św. za Ojczyznę, celebrowana przez biskupa diecezjalnego w katedrze gliwickiej.
Po mszy uformował się pochód, który udał się na Plac Mickiewicza, gdzie odbyły się uroczystości miejskie. Flaga polska został wciągnięta na maszt podczas odśpiewanego hymnu narodowego. Następnie przemówienie wygłosił wiceprezydent Gliwic, odbył się apel poległych i kompania WP oddała salwy honorowe. W uroczystościach uczestniczyli: samorządowcy, oficerowie służb mundurowych, kompania honorowa WP, poczty sztandarowe, orkiestra górnicza , mieszkańcy powiatu gliwickiego.
Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Tomasz Legierski, Piotr i Krzysztof Czosnowscy z klasy 4a.
Wyjście zorganizował: Leszek Zyman
2026-05-04











