Twoje pomysły zmieniają szkołę

W naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z Kingą Kamińską – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gliwice ds. Dzieci i Młodzieży. Podczas rozmowy młodzież miała okazję dowiedzieć się więcej o idei Szkolnego Budżetu Obywatelskiego, jego zasadach oraz możliwościach, jakie daje uczniom w realnym wpływaniu na rozwój szkoły.

Pani Pełnomocnik podkreśliła znaczenie aktywności obywatelskiej młodych ludzi i zachęciła uczniów do tworzenia własnych projektów, współpracy oraz odpowiedzialnego podejmowania decyzji dotyczących wspólnej przestrzeni. Uczniowie zadawali pytania, dzielili się pomysłami i dyskutowali o potrzebach szkoły. Spotkanie było inspiracją do dalszych działań i rozpoczęcia prac nad propozycjami projektów, które zostaną zgłoszone do tegorocznej edycji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego.
Jeśli masz pomysł, ale też pytania dotyczące przygotowania projektu i jego zgłoszenia -zapytaj nauczycieli: Olgę Sokół-Pawlicką, Eugeniusza Króla, Magdalenę Milewską.
Przekazywanie gotowych formularzy zgłoszenia projektu od 1 do 12 grudnia 2025 r. do koordynatora nauczyciela Eugeniusza Króla.