Rok Marka Hłaski – spotkanie autorskie z Jarosławem Heblem

W ostani dzień przedferyjnych zajęć szkolnych, w piątek wieczorem 26 stycznia 2024, dwudziestu czterech uczniów pojawiło się w sali nr 2, aby wziąć udział w spotkaniu on-line i posłuchać o Marku Hłasce. Kim był? Jak żył?

Wśród słuchaczy mogliśmy zobaczyć uczniów technikum: kl.1a, 2c, 2d, 3c oraz 5a.

Szkołę branżową reprezentował Paweł Skoczylas z klasy 2h oraz uczniowie szkoły branżowej 2 stopnia – “wieczorowej”.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania brawami recenzenta, publicysty, autora książek pt. “Chciałbym umrzeć z miłości”, “Od Bułhakowa do Olgi Tokarczuk”, czy wreszcie “Legendy Marka Hłaski”– pana Jarosława Hebla.

Za pośrednictwem monitoru interaktywnego oraz platformy Zoomrozmowa, zadawanie pytań odbywało się bez żadnego problemu. Pan Hebel opowiedział pokrótce o swojej fascynacji Markiem Hłasko. Następnie odpowiadał na pytania uczniów, które miały na celu bliższe zapoznanie się z sylwetką pisarza “Pięknych dwudziestoletnich”. Najwięcej pytań o Hłaskę zadawał Jakub Haliniak z klasy 5a. Aktywni byli także uczniowie młodszych klas, niektórzy wzięli sobie do serca godną prezencję i ubrali się w sposób wizytowy, co się chwali!

Spotkaniu towarzyszyła przyjazna atmosfera i słodkie pączki.

Dziękujemy przybyłym Uczniom za zaangażowanie. Dziękujemy, także obsłudze technicznej, bez której spotkanie nie byłoby możliwe: M. Wesołowskiemu i K. Górce (kl.3c) oraz J. Dobrzynieckiemu (kl.4b).

Tym literackim krokiem wkroczyliśmy w wyczekiwany okres ferii zimowych 🙂

***Polonistki***