Wycieczka na Jarmark Bożonarodzeniowy do Drezna

Wczoraj uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w całodniowej wycieczce szkolnej do Drezna. Program wycieczki obejmował zwiedzanie głównych zabytków miasta oraz pobyt na przepięknym Jarmarku Bożonarodzeniowym „Striezelamarkt”. Podczas spaceru nad malowniczą Łabą uczniowie mogli podziwiać krajobrazy i historyczne zabytki. Wszyscy udali się potem Stare Miasto, gdzie wśród zabytkowych uliczek i kamienic odkryli tajemnice dawnej historii Drezna.
Magiczna atmosfera Jarmarku Bożonarodzeniowego „ Dresdner Striezelmarkt” pochłonęła uczniów i nauczycieli. Oświetlony jarmark z karuzelami i niemieckimi ciepłymi przysmakami bożonarodzeniowymi robił duże wrażenie.
Zadowoleni wróciliśmy późnym wieczorem do domu, bogatsi o nowe informacje nt. historii Polski i Niemiec.

Dziękujemy uczniom za tak miła atmosferę na wyjeździe
– Wasi nauczyciele