BMW DriveToTeach – program wsparcia nauczycieli technicznych

Blisko tysiąc nauczycieli z ponad trzystu szkół uczestniczyło w bezpłatnych szkoleniach online, organizowanych przez BMW Group Polska. Wśród nich byli również nauczyciele kształcenia zawodowego praktycznego z Zespołu Szkół Samochodowych. Szkolenia organizowane w ramach BMW DriveToTech, to doskonała okazja do pogłębienia wiedzy technicznej i wymiany doświadczeń. Organizatorom zależy także na tym, aby kadra nauczycielska mogła na własnej skórze doświadczyć najwyższej jakości produktów i najnowocześniejszych technologii BMW.

Szkolenia stacjonarne dają jednak niepowtarzalną możliwość rozwoju umiejętności praktycznych. 30 i 31 października 2023, BMW Polska zorganizowałą pierwsze, całodniowe szkolenia stacjonarne. W niezwykłym miejscu, w Centrum Szkoleniowym BMW Group Polska w Jawczycach,  24 nauczycieli z 12 województw, reprezentujących Szkoły i Uczelnie Techniczne, spotkało się na szkoleniu.

Temat szkolenia był niezwykle elektryzujący! Nauczyciele szkolili się w zakresie naprawy podzespołów HV układów wysokonapięciowych generacji 5.0 grupy BMW. Szkolenie skoncentrowało się na zagadnieniach związanych z bezpieczną pracą przy komponentach wysokonapięciowych, odłączaniem układu HV od zasilania, wymianą modułu ogniw w akumulatorze HV, testach End of Service, a także naprawą wysoce zintegrowanego elektrycznego zespołu napędowego.

Każdy z uczestników otrzymał certyfikat i drobny upominek. Szkolenie stacjonarne wzbogaciło nauczycieli o nowe doświadczenia i umiejętności, które na pewno okażą się cenne w ich pracy dydaktycznej.

Zapraszamy do obejrzenia filmu – zobaczcie relację z wydarzenia oraz posłuchajcie opinii uczestników.

Więcej