Święto 250-lecia Komisji Edukacji Narodowej w ZSS

“Czas to jest coś najcenniejszego, co możemy dać drugiemu człowiekowi”.

Słowa ks. Jana Kaczkowskiego stały się mottem obchodzonego uroczyście w Zespole Szkół Samochodowych w Gliwicach, święta 250- lecia Komisji Edukacji Narodowej. Troska o młodego człowieka, o jego rozwój, edukację, wychowanie i bezpieczeństwo, leży w sercach ludzi związanych z oświatą. Z ogromną radością przyjęliśmy informację, że Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych, mgr inż. Jacek Płowiec, otrzymał Nagrodę Śląskiego Kuratora Oświaty – pani Urszuli Bauer.

Podczas szkolnych uroczystości, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, wyróżnieni pracownicy naszej szkoły otrzymali Nagrody Dyrektora Szkoły. Wśród uhonorowanych znalazły się panie: Joanna Gabryelska, Małgorzata Kusz, Magdalena Mielewska, Olga Sokół-Pawlicka, Aleksandra Sydor, Aleksandra Szymała, Teresa Szczepanik, Isabella Dziopa, Danuta Kuligowska oraz panowie: Grzegorz Czarny, Zbigniew Gondek, Piotr Krawiec, Tadeusz Olejnik, Łukasz Sąkol, Krzysztof Smorczewski, Adam Strzoda, Krzysztof Tomas i Grzegorz Woźny.
Podziękowania dla pracowników szkoły wyraził też przewodniczący samorządu uczniowskiego Sebastian Paluch, uczeń klasy 4b. Mówił między innymi o poświęcaniu czasu, uwagi, szukaniu sposobów, by jak najlepiej dotrzeć do serc i umysłów młodzieży.
Po oficjalnej części uroczystości odbyła się akademia przygotowana przez uczniów klasy 5a, a następnie goście i pracownicy spotkali się na poczęstunku (z oryginalnym tortem) w sali 207.

Aktualizacja:
Z satysfakcją i ogromną radością informujemy, że 17 października 2023, podczas Gliwickiej Gali Oświatowej 2023, nagrodami Prezydenta Miasta Gliwice w dziedzinie edukacji, zostali nagrodzeni Dobrochna Kurowska i Jacek Płowiec z Zespołu Szkół Samochodowych.
Gratulujemy!!!