Aktywne zakończenie roku kl. 1l

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Jutro koniec klasyfikacji. Oceny wystawione, koniec roku, czas poczuć wakacyjną atmosferę!

Dlatego klasa 1l wraz z wychowawczynią Beatą Trybus wybrała się dziś na pieszą krajoznawczo- wypoczynkową wycieczkę po Gliwicach. Wyruszyliśmy spod szkoły do Parku Chrobrego, podziwiając nową halę „Arena”. Obejrzeliśmy miasteczko akademickie i przedwojenną zabudowę willową profesorów i pracowników Politechniki Śląskiej. Następnie minęliśmy ruiny teatru Victoria, zachwyciliśmy się XIX- wiecznymi kamienicami ul. Zwycięstwa i Barlickiego, a także zwróciliśmy uwagę na przykład modernistycznej architektury domu tekstylnego Weichmanna.

Po Palmiarni oprowadził nas przewodnik, opowiadając ciekawe historie i dostarczając nam informacji, nie tylko o roślinach i zwierzętach, ale także o historii naszego miasta.

Po zwiedzeniu Palmiarni udaliśmy się na gliwicką Starówkę, a nasz spacer zwieńczyliśmy rzemieślniczymi lodami z Zimnego Drania! Dla niektórych osób była to pierwsza taka wycieczka po Gliwicach, gdyż nie wszyscy tu mieszkają. Pokonaliśmy 11 km pieszo i mam nadzieję, że było warto!