Technik pojazdów samochodowych

Technik pojazdów samochodowych( 4- letni cykl nauczania) - jest to zawód związany z obsługą współczesnych pojazdów , uczniowie stają się specjalistami w dziedzinie ich naprawy i eksploatacji  oraz diagnostyki samochodowej

Technik mechanik lotniczy

Technik mechanik lotniczy, to kierunek, który z powodzeniem działa w naszej szkole już 6 lat. Planowana rozbudowa gliwickiego lotniska, które ma się stać bazą zarówno dla lotów biznesowych, jaki i sportowych oraz nasza współpraca z Aeroklubem Gliwickim, daje szansę młodym- absolwentom w/w kierunku. Rozbudowa lotniska ma zostać ukończona w 2018r. 

Kierowca mechanik - NOWOŚĆ !!!!

W ofercie edukacyjnej  Zespołu Szkół Samochodowych znajduje się nowy, atrakcyjny kierunek kształcenia: KIEROWCA MECHANIK!
Pozwala on na wykonywanie prac związanych z drogowym przewozem rzeczy i obsługą transportu drogowego. Gwarantuje zdobycie kwalifikacji potrzebnych na rynku pracy  oraz perspektywę rozwoju dotychczasowych umiejętności.

Mechanik motocyklowy

Mechanik motocyklowy (3- letni cykl nauczania)- dotyczy uprawnień związanych z demontażem i montażem motocykli, ich rozruchem, regulacją oraz zabezpieczeniami antykorozyjnymi

Mechanik pojazdów samochodowych

Mechanik pojazdów samochodowych(3- letni cykl nauczania)- kierunek związany jest z obsługą pojazdów samochodowych w zakresie naprawy i eksploatacji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Elektromechanik pojazdów samochodowych

Elektromechanik pojazdów samochodowych(3- letni cykl nauczania)- związany z diagnostyką i naprawą systemów sterowania silnikiem oraz układami bezpieczeństwa i komfortu jazdy oraz instalacją  i uruchomianiem elektrycznych i elektronicznych urządzeń sterujących , zabezpieczających i sygnalizacyjnych.

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe

Osoby, które ukończyły 18 lat zapraszamy na Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe, które kształcą w zakresie diagnozowania oraz naprawy elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych ( M. 12) oraz diagnozowaniu i naprawie podzespołów i zespołów samochodowych( M. 18), a także organizacji i prowadzeniu procesu obsługi pojazdów samochodowych( M. 42).

Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach

im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota"


ul. Kilińskiego 24a, 44-122 Gliwice

sekretariat@zss.gliwice.eu

32 231 49 11 lub 32 230 19 93
 
Sabina Karwacka – inspektor ochrony danych osób w Zespołu Szkół Samochodowych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Gliwicach

tel: 32 230 19 93

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Warsztaty Szkolne:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 19 45

zssam.warsztaty@gmail.com

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 21 50

poniedziałek - piątek 8:00 - 19:00
sobota 8:00 - 13:00