Świąteczna Zbiórka Żywności 2016-03-13
Autor: Witold Tchórzewski

Pod takim hasłem w dniach 11-13.03.2016 przebiegała zbiórka żywności w której jak zwykle nie zabrakło naszych uczniów. Pierwszoklasiści z klas a, b i lc przez trzy dni z największym zaangażowaniem starali się aby kolejne Święta były radosne również dla osób nieco uboższych. To zapewne największy dar, kiedy myśląc o własnej radości nie zapominamy o innych.

Remisy futsalistów na inaugurację ligi. 2016-03-12
Autor: Grzegorz Czarny

Dwoma remisami rozpoczęli rundę rewanżową nasi piłkarze halowi. W pierwszym meczu zremisowali 3-3 z GCE po bramkach Kamila Mielczarka, Dastina Bartoszewicza i Mateusza Głogowskiego. W drugim spotkaniu zanotowali wynik 1-1 z ZSTiO, a bramkę na wagę 1 punktu strzelił Mateusz Głogowski.
Oprócz wymienionych strzelców w meczach zagrali: Tomasz Wycisk, Łukasz Kropielnicki i Andrzej Bober. W każdym z pojedynków nasi futsaliści obejmowali prowadzenie, ale niestety w wyniku okrojonej kadry meczowej oraz odczuwając zmęczenie po środowych zmaganiach turniejowych, nie byli w stanie zdobyć kompletu punktów.
Przypomnijmy, iż po pierwszej rundzie nasza reprezentacja zajmowała 3 miejsce z niewielką stratą do prowadzących (ZSET i ZSBC). Kolejne mecze już w najbliższy piątek, w których naszymi przeciwnikami będą obecny lider (V LO) oraz wicelider (ZSTI).
Niezwykle emocjonująco zapowiadające się mecze, rozgrywane będą od godz. 15.30 na hali ZSTI przy ul. Chorzowskiej, na którą zapraszamy naszych sympatyków.

Pliki do pobrania

  1. Wyniki i tabela ligi futsalu

WOŚP - gala 2016-03-04
Autor: Dobrochna Kurowska

W kinie Roma w Zabrzu odbyła się uroczysta gala wieńcząca działania na rzecz WOŚP programu "Dzieci dzieciom". W ramach tego programu dzieci i młodzież ze szkół Rudy Śląskiej, Zabrza i Gliwic zbierały pieniądze w czasie XXIV finału WOŚP. 
W tym roku po raz pierwszy w tej akcji wzięli udział uczniowie i pracownicy gliwickiej Samochodówki. Udało nam się zebrać 159,72 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim którzy zechcieli wrzucić do naszej puszki. 
W podziękowaniu za nasz udział w akcji w trakcie zabrzańskiej gali uczniowie naszej szkoły odebrali pamiątkowy dyplom i medal.

Konkurs wiedzy lotniczej w Bytomiu ''latająca miotła baby Jagi' 2016-03-05

W Bytomiu w Zespole Szkół Mechaniczno-elektrycznych odbyła się 5 edycja konkursu wiedzy lotniczej ''latająca miotła baby Jagi''. Konkurs odbył się pod patronatem Śląskiego Oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP, Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej oraz Śląskiego Kuratorium Oświaty. Z naszej szkoły w konkursie wzięły udział dwie drużyny z klasy 3l i 4l. Poziom konkursu był wysoki, udział w nim wzięło 11 zespołów z całej polski. Naszą Szkołę reprezentowały dwa zespoły: pierwszy: Natalia Wrońska, Adam Paduch i Grzegorz Płonka zajęli wysokie 4 miejsce; a druga ekipa w składzie Szymon Krasowski, Robert Musik i Adrian Moszyński zajęli 6 miejsce. Opiekę nad zespołami z naszej szkoły a jednocześnie członkami jury konkursu byli Sławomir Szachulski oraz Leszek Kołodziejczyk.

Spotkanie z zakonnikiem 2016-03-02

Klasy 4a, 4b,3b, 2l, 1l oraz 1b uczestniczyły w spotkaniach z ojcem Teofilem z zakonu franciszkanów, który przyjechał z Góry św. Anny. Oto relacja jednego z uczestników: Zastanawialiśmy się o czym będzie to spotkanie. Na początku obejrzeliśmy teledysk ks. Jakuba Bartczaka, który wykonuje muzykę rap, hip-hop. Wszyscy byli zdziwieni i pod wielkim wrażeniem, większej części nie przeszło nawet przez myśl że duchowni mogą wykonywać ten rodzaj muzyki. Po zobaczeniu i wysłuchaniu teledysku ojciec Teofil opowiedział o swoim życiu. Usłyszeliśmy bardzo ciekawą historię, ale za razem momentami smutną. Niektórzy z obecnych mogli się utożsamić z okresem dorastania mówcy. Ojciec Teofil opowiedział też o tym jak Bóg wezwał go w swoje szeregi to znaczy do zakonu. Wszyscy tak uważnie słuchaliśmy zakonnika, że zapomnieliśmy o dzwonku na przerwie. Spotkanie było bardzo ciekawe, ojciec Teofil na pewno miał jeszcze dużo do powiedzenia lecz nie było na tyle czas, a szkoda ponieważ wszyscy byliśmy zafascynowani historią zakonnika. Po spotkaniu długo myślałem jeszcze o słowach Ojca Teofila. Mam nadzieję że będzie więcej takich spotkań.

Kontakt do o.Teofila:

W konkursie z miłością 2016-02-11
Autor: Magdalena Mielewska

O "Szkolnym konkursie poezji miłosnej" było wiadomo od dwóch tygodni, kiedy każdy chętny mógł zgłosić swój udział w tym nietypowym upamiętnieniu święta miłości.
Dzisiejsze wydarzenie skupiło czternastu uczniów, którzy spróbowali sił w dyscyplinie poetyckiej.

Konkurs historyczno - literacki 2016-02-11
Autor: Leszek Zyman

4 lutego odbył się  V Szkolny Konkurs historyczno - literacki "Polacy w XX I XXI w". W tym roku w konkursie uczestniczyło 40 uczniów z naszej szkoły. Po zaciętej dogrywce, pierwsze miejsce zajął Daniel Hadamek z kl. 2b, drugie miejsce: Tomasz Rudolf z kl. 2b, trzecie: Kamil Mielczarek z kl. 3l. W dniu dzisiejszym, dyrektor szkoły wręczył uczniom dyplomy i nagrody  rzeczowe. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok. Konkurs przygotowali: Magdalena Zajączkowska i Leszek Zyman. Opiekę nad uczniami sprawował: Leszek Zyman.

Konkurs na LOGO wolontariatu Samochodówki. 2016-02-09
Autor: Witold Tchórzewski Drodzy uczniowie. Na nowej stronie naszej szkoły wolontariat otrzymał własną zakładkę. Będziemy umieszczali w niej wszystkie Wasze osiągnięcia na tej płaszczyźnie. Aby Wasza praca była bardziej widoczna zarówno w realu jak i na stronie, będziemy posługiwali się własnym LOGO -”logo wolontariatu samochodówki”. Ogłaszamy więc konkurs, którego proste zasady opisane są w zakładce Wolontariat na, której to od najbliższego czasu znajdziecie opisy dotychczasowych własnych działań i tych, które zrealizujecie w przyszłości. Ta zakładka musi być, jak Wasza praca, wesoła i barwna. Będą tam również wszystkie inne informacje dotyczące planów pomysłów i projektów, które zamierzamy zrealizować. Zajrzyjcie więc do zakładki Wolontariat i weźcie udział w konkursie decydując sami o sobie.

Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach

im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota"


ul. Kilińskiego 24a, 44-122 Gliwice

sekretariat@zss.gliwice.eu

32 231 49 11 lub 32 230 19 93
 
Sabina Karwacka – inspektor ochrony danych osób w Zespołu Szkół Samochodowych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Gliwicach

tel: 32 230 19 93

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Warsztaty Szkolne:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 19 45

zssam.warsztaty@gmail.com

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 21 50

poniedziałek - piątek 8:00 - 19:00
sobota 8:00 - 13:00