Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych 2016-02-09

Do KONKURSU WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH przeprowadzonego w dniu 09.02.2016 przystąpiło 19 uczniów naszej szkoły. 
Oto wyniki:
1. m-ce - Marcin Gansczyk, 3b
2. m-ce - Rafał Tkacz, 2b
3. m-ce - Mariusz Kłyk, 2b
Serdeczne gratulacje dla laureatów!!!
W pierwszej dziesiątce znaleźli się również:
4. Kamil Kruszniewski, 4a
5. Kamil Mielczarek, 3l
6. Dawid Mroczek, 4l
7. ex equo Daniel Klytta, 4a i Robert Musik, 3l
8. ex equo Dominik Krolewitz, 1l, Adrian Moszyński, 3l i Patryk Wiśniewski, 1l
9. Mateusz Groborz, 4a
10. Daniel Krotofil, 4a
Uczniowie, którzy zajęli miejsca od 1 do 10 zostali nagrodzeni ocenami adekwatnie do swoich osiągnięć. 
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali wpis do dziennika ("pozytywną uwagę") informującą o tym fakcie.
Olga Pawlicka

Życzenia

Pogodnych zdrowych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju. serdecznych spotkań w gronie rodzinnym i wśród przyjaciół.
Wesołego Alleluja.
 
życzy Dyrekcja ZSS

Wagary w Samochodówce 2016-03-21

W dniu dzisiejszym już trzeci rok z rzędu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w imprezie „Wagary w Samochodówce”. Tego roku impreza została połączona z dniem Otwartym Szkoły. Tak jak i w ubiegłych latach uczniowie mogli brać udział w różnych konkursach. Zarówno posiadacze pojazdów, jak i ci którzy są niezmotoryzowani, mogli sprawdzić swoje możliwości, oraz możliwości swoich pojazdów. Kierowcy już na wjeździe mieli okazję sprawdzić swoją precyzje jazdy, dojeżdżając do kartonowej ściany, gdzie liczyła się jak najmniejsza odległość od niej. Posiadacze aut mogli profesjonalnie zmierzyć poziom głośności swoich zestawów audio, była to jedna z konkurencji w dzisiejszym dniu. Rano pogoda zrobiła nieco psikusa tym, którzy chcieli wziąć udział w konkurencji na najczystszy wóz, ponieważ deszcz nieco pokrzyżował te plany i wozy nie były idealnie czyste, to można było zaobserwować jak uczestnicy wycierają swoje auta do sucha. Kolejną konkurencją na precyzję jazdy był przejazd z talerzem Stewarta szkolną e”L”ką. Uczniowie mogli spróbować swoich sił na przykład w przepychaniu auta na czas, toczeniu opony czy slalomie w alkogoglach. Poza konkursami były przygotowane różna atrakcje, jedną z nich był symulator dachowania, który wywołał wiele emocji wśród tych, którzy odważyli się sprawdzić jak to jest. Rozpoczęto również sezon grillowy, zorganizowane było stanowisko gastronomiczne, gdzie do wyboru była kiełbasa i wuszt . Miłą niespodzianką była wizyta gości, absolwentów naszej szkoły jak i posiadaczy ciekawych projektów, którzy urozmaicili dzisiejszy dzień prezentując swoje dopieszczone samochody. Mamy nadzieje, że gimnazjaliści podczas dzisiejszej wizyty, zdecydowali, że chcą wybrać właśnie Samochodówkę. Panowała fajna atmosfera i każdy z zaciekawieniem przypatrywał się wszystkiemu dookoła. Dziękujemy fundatorom nagród; MercLux, Dufal, Lellek, Scania, Rada Rodziców. Dziękujemy OSP Ostropa za udział w dzisiejszej imprezie i oczywiście organizatorom i osobom, które pomagały, chłopakom z klasy 2l, 3b, 4a i 4b.

Świąteczna zbiórka żywności 2016-03-20
Autor: Witold Tchórzewski

W mijający weekend wolontariusze samochodówki kontynuowali rozpoczętą tydzień wcześniej świąteczną zbiórkę żywności. Tym razem w popularnej sieci sklepów Biedronki przy ulicy Bojkowskiej przez trzy kolejne dni najbardziej wytrwali swoją postawą wspierali ogólnopolską organizowaną przez PCK akcję pomocy najuboższym. Cele i założenia akcji znane są nam już od dawna natomiast jak zwykle - co bardzo cieszy -  możemy wspomnieć o nienagannej postawie i zaangażowaniu wolontariuszy. To dobre świadectwo postawy i wychowania naszych uczniów. I tak trzymać, podczas kolejnych akcji i zawsze.

Gombrowiczowscy "Opętani" i 1b w Krakowie 2016-03-17
Autor: Magdalena Mielewska

Znakomite czytadło przeniesione na scenę, to doświadczenie Gombrowiczowskich "Opętanych" w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie, jakie mieliśmy okazję oglądac. Zainteresowaną widownią okazała się klasa 1b, która w komplecie stawiła się przed ósmą- pod szkołą. Gotowa na wycieczkę.
Przed przedstawieniem udało nam się zwiedzic dziedziniec Wawelu oraz krypty zasłużonych. Jednak, to teatr był najważniejszym wydarzeniem.
Ciekawie przedstawiona historia, która łączyła w sobie wątek miłosny, kryminalny (ktoś zabija Maliniaka!), a nawet fantastyczny i na pograniczu dreszczowca (W zamku książąt Holszańskich straszy!) skupiła uwagę młodej widowni, jak przyznali później wychowankowie, zrobiła, także niemałe wrażenie. Gra aktorska, technika przedstawienia, wystrój teatru zapadł w pamięci uczniom. Po spektaklu chętnie dzielili się wrażeniami i wyrażali opinię, że chcieliby uczestniczyc jak najczęściej w ciekawych przedstawieniach, ponieważ jest "tak samo ciekawie jak w kinie". Ich ubiór oraz zachowanie nie budziły zastrzeżeń. 
Wyjątkowym okazał się, również czas naszego przybycia do Krakowa, w okresie przedświątecznym, można było podziwiac pięknie udekorowany rynek Starego Miasta, a także pogoda, która pozwoliła na przemiły spacer po Starówce.
Pobyt szybko dobiegł końca i szczęśliwie dotarliśmy o godzinie osiemnastej pod szkołę.
Uczniowie zadowoleni podziękowali, także panu kierowcy, który dowiózł nas całych i zdrowych.
Podziękowanie dla p. J. Gabryelskiej oraz p. A. Kierata za pomoc w sprawowaniu opieki nad klasą.
Dziękuję za udaną wycieczkę. M. Zajączkowska

Wiosenne Zawody Strzeleckie 2016-03-16
Autor: Witold Tchórzewski

Pod takim hasłem w dniu dzisiejszym rozegrano kolejne zawody strzeleckie, tym razem o puchar ufundowany przez Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Gliwicach. Tradycyjne 12 zespołów na starcie a my wylosowaliśmy 4 kolejkę. Zespół naszych chłopców wynikiem 245 punktów objął prowadzenie i utrzymywał go do ostatniej kolejki ulegając jedynie zespołowi I LO. Młodziutki zespół naszych dziewcząt zajmował 2 miejsce i w dalszej rywalizacji uległ tylko silnemu zespołowi V LO oraz aktualnym mistrzyniom Gliwic z I LO. Do miejsca na pudle zabrakło 1 punktu i chyba odrobinę szczęścia. Ogólnie bardzo dobry występ obydwu zespołów. W kategorii chłopców nadal utrzymujemy prowadzenie a już 19 kwietnia kolejna okazja do rewanżu. Trzymamy więc kciuki za obydwa nasze zespoły.

Targi Edukacyjne - będziemy tam!!!

Gliwicki Ośrodek Metodyczny we współpracy z Miastem Gliwice organizuje Gliwickie Targi Edukacyjne – Education Fair 2016 skierowane do rodziców, uczniów i uczennic wszystkich typów szkół i placówek oświatowych.
Gliwickie Targi Edukacyjne odbędą się 8 kwietnia 2016 r.(piątek) w godzinach od 9.00 do 17.00 w Hali Sportowej „Górne Wały” przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11, wejście z ulicy Zygmunta Starego.
W trakcie Targów odwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą  oraz obejrzeć  stoiska wystawiennicze gliwickich szkół i placówek oświatowych i porozmawiać w punktach konsultacyjnych. 
Uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych i gimnazjów odwiedzą Targi w zorganizowanych grupach. Rodziców i pozostałych uczniów zainteresowanych ofertą gliwickiej oświaty, zapraszamy do odwiedzin stoisk po uroczystości otwarcia Targów, która jest planowana na godz. 9.00.

WKU w samochodówce. 2016-03-14
Autor: Leszek Zyman

Naszą szkołę odwiedził przedstawiciel WKU w Gliwicach, Pan Cezary Zaborski. Celem wizyty było zapoznanie młodzieży klas maturalnych z możliwościami realizacji planów zawodowych związanych z dalszą edukacją i pracą w wojsku. Prelegent omówił szeroki zakres możliwości kształcenia wojskowego oraz późniejszej pracy w tej ważnej instytucji państwowej. Corocznie  2-3 osoby wyrażają poważne zainteresowanie związania przyszłego życia zawodowego z wojskiem, widząc w nim realizację swoich celów życiowych. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas: 4a, 4b, 4l. Prelekcje zorganizował i opiekę nad uczniami sprawował: Leszek Zyman.

« 1
...
64 65 66 67 68 69 70
...
71 »

Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach

im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota"


ul. Kilińskiego 24a, 44-122 Gliwice

sekretariat@zss.gliwice.eu

32 231 49 11 lub 32 230 19 93
 
Sabina Karwacka – inspektor ochrony danych osób w Zespołu Szkół Samochodowych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Gliwicach

tel: 32 230 19 93

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Warsztaty Szkolne:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 19 45

zssam.warsztaty@gmail.com

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 21 50

poniedziałek - piątek 8:00 - 19:00
sobota 8:00 - 13:00