Lodowisko - otwarcie sezonu zimowego 2016-01-15
Autor: Łukasz Sąkol

W miniony piątek 15  stycznia 2016 klasa 1B rozpoczęła sezon sportów zimowych na miejskim lodowisku w Gliwicach. Mimo, że aura za oknem jeszcze nie zimowa, uczniowie zespołu szkół samochodowych mieli okazję stanąć na lodzie oraz przypomnieć sobie piruety, obroty oraz pochwalić się swoimi sportowymi umiejętnościami. Każdy próbował swoich sił, jednak szczególną uwagę zwracał Robert, który prezentował wyjątkową formę. Gdy jedni pracowali nad techniką inni wymyślali szczególny rodzaj ganianego, tak zwanego z czapką . Pierwsze wyjście wypadło udanie i bezpiecznie. Wyczekujcie kolejnego wypadu oraz pamiętajcie o akcji zima – wyjazd narciarsko-snowboardowy już wkrótce! Smarujcie deski!
Do zobaczenia!

Alkohol szkodzi 2016-01-13
Autor: Marek Żak

Wg wszelkich statystyk, obecnie młodzież charakteryzuje coraz wyższy  wskaźniki spożycia alkoholu, przy obniżeniu się wiek inicjacji alkoholowej. Dlatego kolejny raz w naszej szkole powracają warsztaty związane z tą problematyką. Tym razem  zorganizowane zostały dla klas 1a, 1b, 2a, 2b. Zajęcia  przeprowadzone były przez  terapeutę psychologa,  ze Stowarzyszenia na rzecz ochrony zdrowia i promocji zdrowego stylu życia "Rozwój". 

Pliki do pobrania

  1. Miś

Zawody strzeleckie o puchar Dyrektora Zespołu Szkół Samochodowych 2015-12-08

Było jak zwykle- Kolejne zwycięstwo strzelców samochodówki, tym cenniejsze, że walka toczyła się o puchar Dyrektora Naszej Szkoły. Na starcie tradycyjnie 12 najsilniejszych zespołów gliwickich szkół ponadgimnazjalnych. Zawody rozpoczął Pan Dyrektor Jacek Płowiec życząc wszystkim zawodnikom i zespołom sportowej rywalizacji i jak najlepszych wyników.

Warsztaty dla młodych kierowców 2015-12-06

W minioną sobotę uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w "Warsztatach dla młodych kierowców". Zajęcia zostały zorganizowane w Katowicach na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Warsztaty były podzielone na dwie części: teoretyczną oraz praktyczną.  Wykład dotyczył zagrożeń i problemów z jakimi borykają się młodzi kierowcy. Część praktyczna obejmowała miedzy innymi ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Ponadto młodzi adepci mieli możliwość jazdy po płycie ośrodka samochodem wyposażonym w troleje oraz jazdy po wyznaczonym torze przeszkód. Inicjatorem warsztatów była Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. Jak zapowiedział organizator impreza będzie miała charakter cykliczny.

Świat japońskich rycerzy 2015-12-04

Uczniowie klasy 4l zwiedzali wystawę w Willi Caro, zatytuowaną "Świat japońskich rycerzy". Pani przewodnik przybliżyła nam tradycje, zwyczaje, uzbrojenie samurajów w wiekach XVII - XIX. Zwiedzający zapoznali się z rycinami /Opowieści o rodzie Taira/, poszczególnymi elementami uzbrojenia samuraja, wierzeniami

Warsztaty profilaktyczne dla 1l i 1g 2015-12-03

W ramach działań profilaktycznych szkoły w dniu dzisiejszym odbyło się kolejne spotkanie z psychologiem uzależnień Panią Eweliną Jekiel – Krężołek ze Stowarzyszenia na rzecz ochrony zdrowia i promocji zdrowego stylu życia „Rozwój”. Spotkanie zorganizowane tym razem zostało dla klas 1l, 1g. W trakcie warsztatów uczniowie mieli okazję porozmawiać i dowiedzieć się wielu istotnych kwestii związanych z uzależnieniami.

Pliki do pobrania

  1. Regulamin
  2. Plik nr A
  3. Plik nr B
« 1
...
61 62 63 64

Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach

im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota"


ul. Kilińskiego 24a, 44-122 Gliwice

sekretariat@zss.gliwice.eu

32 231 49 11 lub 32 230 19 93
 
Sabina Karwacka – inspektor ochrony danych osób w Zespołu Szkół Samochodowych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Gliwicach

tel: 32 230 19 93

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Warsztaty Szkolne:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 19 45

zssam.warsztaty@gmail.com

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 21 50

poniedziałek - piątek 8:00 - 19:00
sobota 8:00 - 13:00