Konkurs - 2016-05-16
Autor: Leszek Zyman

28 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs historyczny z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. W konkursie udział wzięło 69 uczniów. Po dogrywkach, wyłoniono zwycięzców. W dniu dzisiejszym dyrektor szkoły wręczył nagrody  rzeczowe i dyplomy najlepszym uczniom. Pierwsze miejsce zajął: Sebastian Lipok z kl.1a, drugie: Dominik Makowski z kl.1l, trzecie: Jacek Piekarczyk z kl.2l. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich uczniów zapraszamy do udziału w następnych rywalizacjach. Konkurs zorganizował: Leszek Zyman. 

Lekcje w terenie 2016-05-13

W czwartek klasa 1l wyruszyła na wycieczkę edukacyjną do Krakowa. Pierwszym etapem wycieczki była „żywa” lekcja fizyki w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema. Uczniowie samodzielnie mogli przeprowadzić doświadczenia z różnych działów fizyki i mechaniki. Następnie udaliśmy się do Muzeum Inżynierii Miejskiej. Zwiedzaliśmy dział „Dzieje polskie motoryzacji” w którym zgromadzone jest 146 eksponatów okazujących rozwój polskiej motoryzacji. Znajdują się wśród nich samochody i motocykle a także silniki spalinowe i parowe silniki stacjonarne. Drugim działem który przywołał wspomnienia był dział „Techniki gospodarstwa domowego”. Eksponaty pochodziły głównie z kresu międzywojennego i drugiej połowy XX wieku. Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzanie Rynku Głównego oraz Sukiennic, a także mieliśmy okazję usłyszeć hejnał z wieży Kościoła Mariackiego.

Grupa Pomocy Przedmedycznej 2016-05-11
Autor: Witold Tchórzewski

Utworzona w grudniu ubiegłego roku grupa pomocy przedmedycznej zdobywa coraz większa popularność na gliwickiej scenie. W ubiegłą sobotę prezentowali się podczas festynu na Trynku promując pomoc przedmedyczną, a dzisiaj zabezpieczali wspólne rysowanie kredą na płytkach placu literki "P" ( jak pozytywni) przez naszych najmłodszych Gliwiczan -  przedszkolaków z Gliwickich przedszkoli. Chociaż zabawa się udała to kilka razy nasi musieli interweniować. Niektórzy "najmłodsi artyści" tak mocno angażowali się w tworzenie dzieła zapominając  że właśnie kończy się kreda a malowanie paluszkami może skończyć się otarciem naskórka na paluszkach. Tak czy inaczej jesteśmy zmuszeni w naszych apteczkach uzupełnić plasterki z postaciami z bajek - cieszyły się sporym zainteresowaniem. A przerwie malowania apetyty tak wzrosły, że z kolei pomagaliśmy w dzieleniu zdrowego posiłku w postaci jabłek. To takie pierwsze doświadczenie naszego zespołu podczas obsługi dużej grupy najmłodszych potencjalnych poszkodowanych. A w piątek nieco poważniejsze zadanie, ale o tym w następnym artykule.

Warsztaty historyczne 2016-05-11
Autor: Leszek Zyman

Klasa 2l udała się na warsztaty historyczne do Domu Pamięci Żydów Górnośląskich. Tematem spotkania była zagłada Żydów, podczas II wojny światowej. Prelegentka przedstawiła uczniom w skrócie historię narodu żydowskiego. Uczniowie dowiedzieli się o przyczynach holokaustu narodu żydowskiego,  jego skutkach i o występowaniu antysemityzmu w obecnym czasie oraz jego objawach. Wyjście zorganizował i opiekę nad uczniami sprawował: Leszek Zyman 

Jubileusz Straży MIejskiej 2016-04-28
Autor: Marek Żak

W związku z obchodzonym w tym roku jubileuszem Straży Miejskiej w Gliwicach
w dniu 28.04.2016 r., w Kinie Amok - Scena Bajka odbyła się uroczystość podsumowująca 25 lat działalności jednostki. 

Rozpoczęły się matury 2016-05-04

Do egzaminu dojrzałości w Gliwicach przystąpiło dziś 1947 maturzystów (aż 1263 to absolwenci liceów, 684 kończy technika)
 
 
POWODZENIA!!!

225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja 2016-05-03
Autor: Leszek Zyman

Obchody 225 rocznicy Konstytucji 3-go Maja rozpoczęły się uroczystą mszą "Za Ojczyznę" w katedrze gliwickiej o godzinie 12.30. Uroczystości sakralne poprowadził biskup diecezji gliwickiej - Jan Kopiec. Po mszy uformował się pochód, który udał się na Plac Krakowski. W tym miejscu odbyła się druga część uroczystości. Głos zabrali przedstawiciele: samorządu gliwickiego oraz wojska. Odczytano apel poległych i oddano salwy honorowe. Na końcu odbyła się defilada wojskowa. W uroczystościach brały udział: orkiestra wojskowa, harcerze oraz poczty sztandarowe: wojskowe, harcerzy, organizacji samorządowych oraz szkół gliwickich. Tylko trzy szkoły wystawiły poczty sztandarowe: Gimnazjum Nr 3, klasa mundurowa z szkoły Animator oraz Zespół Szkół Samochodowych. Naszą szkołę reprezentowali: kl. 3b - P.Przybyś, kl.1l - P. Chrobak i O. Plinta. Wyjście zorganizował i opiekę nad uczniami sprawował: Leszek Zyman.

W drogę! Już na nas czas! - POŻEGNANIE MATURZYSTÓW 2016-05-27

W Centrum Edukacyjnym im.Jana Pawła II o godz. 19:00,  Dyrekcja, nauczyciele, rodzice, zaproszeni goście  oraz uczniowie młodszych klas żegnali absolwentów naszego Technikum. Mury Szkoły opuszczali uczniowie trzech klas maturalnych: IVA, IVB i IVL.
Po przemówieniu dyrektora, wychowawcy poszczególnych klas wręczali świadectwa i dyplomy  najlepszym uczniom oraz dziękowali rodzicom zaangażowanym w życie 
Trzech absolwentów, otrzymało świadectwa z wyróżnieniem.

« 1
...
60 61 62 63 64 65 66
...
71 »

Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach

im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota"


ul. Kilińskiego 24a, 44-122 Gliwice

sekretariat@zss.gliwice.eu

32 231 49 11 lub 32 230 19 93
 
Sabina Karwacka – inspektor ochrony danych osób w Zespołu Szkół Samochodowych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Gliwicach

tel: 32 230 19 93

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Warsztaty Szkolne:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 19 45

zssam.warsztaty@gmail.com

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 21 50

poniedziałek - piątek 8:00 - 19:00
sobota 8:00 - 13:00