Warsztaty o tolerancji 2016-06-01
Autor: Leszek Zyman

Klasa 3a uczestniczyła w warsztatach szkoleniowych na temat tolerancji, akceptacji i integracji. Do spotkania doszło w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich w Gliwicach. Podczas zajęć, uczniowie dowiedzieli się, co to jest stereotyp, uprzedzenie i jak wpływa na sposób myślenia i działania. Uczniowie poznali definicje ksenofobii, mobbingu oraz przejawy i skutki dyskryminacji. Opiekę nad uczniami sprawowali: Beata Fortuna, Leszek Zyman. 

Góra Żar 2016-05-23

W poniedziałek klasy 2a oraz 2b udały się na autokarową wycieczkę w Beskidy. Po dotarciu do podnóża Góry Żar (Międzybrodzie Żywieckie) zaczęliśmy wpinać się na jej szczyt (751 m n.p.m.). Nie było to wcale łatwe wyzwanie, o czym przekonaliśmy się już na początku. Wyprawie z pewnością nie  sprzyjał "lejący się z nieba żar" (30 stopni!) . Większość z nas musiała się po drodze zatrzymywać kilka razy, ale ostatecznie góra została przez nas zdobyta. Następnie zaliczyliśmy dwa mniej popularne  środki lokomocji- saneczki (na letnim torze) oraz kolej linowo- kolejową. 
Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie z przewodnikiem elektrowni szczytowo- pompowej Porąbka- Żar (Międzybrodzie Bialskie)- drugiej co do wielkości w Polsce i jedynej ze względu na podziemną lokalizację. Oprowadzono nas po budowli znajdującej się pod potężnym zbiornikiem wodnym (2,3 mln m3 wody) i zapoznano z zasadą działania tego typu elektrowni wodnych, tj. szczytowo- pompowych, jak również z dwoma pozostałymi -derywacyjnymi oraz regulacyjnymi. Była to bardzo dobra lekcja geografii w terenie.

Patrol z policją 2016-05-22
Autor: Marek Żak

W ramach Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego nasi uczniowie zostali zaproszeni do wspólnego patrolu z gliwicką drogówką. Paweł Nawrat, Dawid Pszowski, Rafał Tkacz  oraz Damian Gollek  mieli...

OMTM - reprezentanci samochodówki na szóstkę !!! 2016-05-21
Autor: Piotr Krawiec

21 maja 2016 r. o godzinie 7:00, reprezentanci Gliwickiej Samochodówki wyruszyli do Żarnowca na XX Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny.

Eliminacje wojewódzkie obejmowały pięć konkurencji: 
1. Test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, skrzyżowań oraz historii polskiej motoryzacji
2. Poszukiwanie usterek w pojeździe
3. Udzielanie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadku drogowym
4. Jazda sprawnościowa motorowerem po torze przeszkód
5. Jazda sprawnościowa samochodem osobowym z zamontowanym talerzem Steward'a

Nasza reprezentacja w składzie: Amadeusz Twarkowski, Mateusz Tomaszewski oraz Daniel Hadamek, miała ogromne wsparcie w osobie tegorocznego absolwenta samochodówki oraz dwukrotnego uczestnika tegoż turnieju - Denisa Kurcza. Podzielił się on swoim doświadczeniem z "nową kadrą", co zaowocowało sukcesem. Nasi chłopcy są szóstą drużyną spośród wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w województwie śląskim !!! Panowie Gratuluję !!! W przyszłym roku powalczymy o wyższą lokatę - są na to realne szanse, gdyż w naszych reprezentantach drzemie ogromny potencjał oraz wola walki. 

Technopark 2016 2016-05-20
Autor: Leszek Zyman

Uczniowie klasy 3a odwiedzili Technopark na Politechnice Śląskiej, gdzie odbywała się VII edycja Dnia Nauki i Przemysłu. W budynkach Technoparku oraz w rozstawionym namiocie, firmy i uczelnie z regionu śląskiego przedstawiały innowacyjne rozwiązania technologiczne mające lub mogące mieć zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Podczas zwiedzania, uczniowie mogli zapoznać się z projektami i pokazami interaktywnymi. Naszą młodzież zainteresowały najbardziej rozwiązania zastosowane w transporcie lądowym, lotniczym oraz informatyce. Wyjście zorganizował: Jan Mularczyk. Opiekę nad uczniami sprawował: Jan Mularczyk i Leszek Zyman.

BRD 2016 w Gliwickiej Samochodówce 2016-05-13
Autor: Piotr Krawiec

W piątek, 13-go odbyła się trzecia już edycja Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Chociaż data kojarzy się z tytułem znanego horroru, to było zupełnie inaczej. Dopisała pogoda oraz humory uczestników.  Gliwicka Samochodówka organizuje etap powiatowy tegoż turnieju dedykowany uczniom szkół gimnazjalnych. 

Uczestnicy turnieju rywalizowali w następujących konkurencjach:

1. Test z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego
2. Udzielanie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadku drogowym
3. Jazda na rowerze po miasteczku ruchu drogowego
4. Jazda na rowerze po torze przeszkód

Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna z Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Sośnicowicach. Ta wygrana daje im prawo do startu w kolejnym etapie - wojewódzkim.
Wszystkim drużynom, które uczestniczyły w tegorocznym turnieju powiatowym gratulujemy odwagi. Słowa podziękowania kieruję również do opiekunów drużyn. 

Atrakcją dla gości oraz naszych uczniów był pokaz ratowania osób z samochodu, który uczestniczył w wypadku drogowym. Grupa Pomocy Przedmedycznej naszej szkoły oraz przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Ostropy, w symulowanych warunkach, udzielali pomocy trzem osobom, uwięzionym w samochodzie. Strażacy, używając profesjonalnego sprzętu do rozczłonowania elementów nadwozia pojazdu, uwolnili poszkodowanych. Reszty dopełnili nasi ratownicy. Nad całością pokazu oraz nad prawidłowym przebiegiem drugiej konkurencji czuwał pan Witold Tchórzewski. Brawo !!! Dziękuje również Panu Leszkowi Zymanowi oraz jego podopiecznym za troskę o nasze podniebienia. "Kiełbasa z grilla za 5zł, wuszt za 3zł" :) Dziękuję również panu Aleksandrowi Czapli za przeprowadzenie trzeciej konkurencji oraz Panom Policjantom, Paniom Strażniczkom Miejskim i uczniom Gliwickiej Samochodówki.

Bez Was, waszej pomocy byłoby ciężko.

Zapraszamy już za rok, do zobaczenia !!!   

« 1
...
59 60 61 62 63 64 65
...
71 »

Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach

im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota"


ul. Kilińskiego 24a, 44-122 Gliwice

sekretariat@zss.gliwice.eu

32 231 49 11 lub 32 230 19 93
 
Sabina Karwacka – inspektor ochrony danych osób w Zespołu Szkół Samochodowych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Gliwicach

tel: 32 230 19 93

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Warsztaty Szkolne:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 19 45

zssam.warsztaty@gmail.com

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 21 50

poniedziałek - piątek 8:00 - 19:00
sobota 8:00 - 13:00