Szlakiem zabytków techniki 2016-01-26
Autor: Leszek Zyman

Uczniowie klasy 3b udali się dzisiaj na wycieczkę regionalną do radiostacji gliwickiej. Podczas pobytu na terenie obiektu, młodzież mogła zapoznać się z technologią radiową lat 30-tych. Oryginalne eksponaty i urządzenia techniczne  wzbudzały ciekawość i zainteresowanie zwiedzających . Nasza przewodniczka omówiła  funkcjonalność przedstawionych eksponatów, zapoznała uczniów z rysem historycznym powstania radiostacji oraz dokładnie omówiła wydarzenia historyczne, dotyczące prowokacji gliwickiej. Następnie uczniowie oglądnęli film przedstawiający kulisy hitlerowskiej akcji prowokacyjnej, wykonanej nieudolnie w budynku radiostacji 31 sierpnia 1939 r. Na koniec zwiedzania wszyscy udaliśmy się pod wieżę radiostacji, podziwiając jej konstrukcję. Wyjście zorganizował: Leszek Zyman. Opiekę nad uczniami sprawował: Piotr Kuczora. 

Akcja krwiodawstwa 21.01.2016 2016-01-21
Autor: Witold Tchórzewski

To była 40 już w naszej szkole Akcja Krwiodawstwa i jak każda również udana.Jak zwykle pełna mobilizacja - autobus Wojewódzkiej Stacji Krwiodawstwa z Katowic punktualnie zgodnie z planem gotowy do pracy i nasi najwierniejsi krwiodawcy również w tym czasie przygotowują ankiety do oddania krwi. Dla tych którzy wolą trochę dłużej pospać to najlepsza okazja aby to zrobić - mogą zgłosić się nieco później.  

Białe Szaleństwo!!! 2016-01-19
Autor: Łukasz Sąkol

Można powiedzieć, że zimowe wypady w Beskidy z samochodówki to już tradycja. Co roku zmienia się tylko liczba uczniów (na plus) korzystająca z tego co zima daje najlepszego. W miniony wtorek rekordowym składem zdobywaliśmy Wisłę na stokach Cieńkowa. Podzieleni na mocne ekipy narciarzy i snowboardzistów sprawdzaliśmy warunki. Wyjazd zapisał się do udanych. Jedni po raz pierwszy próbowali swoich sił na desce i nartach skupiając siły na nauce upadków, równowagi i prawidłowej pozycji. Brawo! W tym roku naprawdę uczniowie ambitnie podeszli do tematu. Na wyróżnienie zasługują zwłaszcza snowboardziści zdobywający białą łąkę. Nie zabrakło dopingu dla początkujących – tak super postawa innych kolegów zaowocowała niezłymi postępami. Zaawansowani przypominali sobie jazdę na krawędzi i dawaniu innym cennych technicznych wskazówek. Dla niektórych narciarzy jednak góry okazała się trudnawa – pamiętajcie, że warto mierzyć siły na zamiary. Atmosfera w autobusie oraz liczne pytania „kiedy znów ruszamy” gwarantują że nie będzie to ostatni wyjazd tej zimy! Szczególne podziękowania dla kadry instruktorskiej która wspierała uczniów!

Zbierajcie siły na kolejny wyjazd!

2L na lodowisku 2016-01-18
Autor: Leszek Zyman

W ramach krzewienia kultury fizycznej, uczniowie klasy 2l udali się na lodowisko. Po szybkiej marszrucie i wizycie w szatni nasi podopieczni wybiegli pełni wigoru na taflę lodowiska. Jazda sprawiła im wiele przyjemności. wyścigom i próbom akrobacji nie było końca. Po godzinie intensywnego jeżdżenia, zmęczeni i zadowoleni udali sie do miejsc zamieszkania. Wyjście zorganizowała Dobrochna Kurowska. Opiekę nad uczniami sprawowali: Dobrochna Kurowska i Leszek Zyman.

Pliki do pobrania

  1. pre

Sportowiec roku 2015 2016-01-15
Autor: Marek Żak

Jak co roku w Zespole Szkół Ogólnokształcąco-Ekonomicznych w Gliwicach przy ul. Syriusza 30 odbyła się gala "Sportowiec roku 2015". 

Pliki do pobrania

  1. Lighthouse.jpg

Lodowisko - otwarcie sezonu zimowego 2016-01-15
Autor: Łukasz Sąkol

W miniony piątek 15  stycznia 2016 klasa 1B rozpoczęła sezon sportów zimowych na miejskim lodowisku w Gliwicach. Mimo, że aura za oknem jeszcze nie zimowa, uczniowie zespołu szkół samochodowych mieli okazję stanąć na lodzie oraz przypomnieć sobie piruety, obroty oraz pochwalić się swoimi sportowymi umiejętnościami. Każdy próbował swoich sił, jednak szczególną uwagę zwracał Robert, który prezentował wyjątkową formę. Gdy jedni pracowali nad techniką inni wymyślali szczególny rodzaj ganianego, tak zwanego z czapką . Pierwsze wyjście wypadło udanie i bezpiecznie. Wyczekujcie kolejnego wypadu oraz pamiętajcie o akcji zima – wyjazd narciarsko-snowboardowy już wkrótce! Smarujcie deski!
Do zobaczenia!

Alkohol szkodzi 2016-01-13
Autor: Marek Żak

Wg wszelkich statystyk, obecnie młodzież charakteryzuje coraz wyższy  wskaźniki spożycia alkoholu, przy obniżeniu się wiek inicjacji alkoholowej. Dlatego kolejny raz w naszej szkole powracają warsztaty związane z tą problematyką. Tym razem  zorganizowane zostały dla klas 1a, 1b, 2a, 2b. Zajęcia  przeprowadzone były przez  terapeutę psychologa,  ze Stowarzyszenia na rzecz ochrony zdrowia i promocji zdrowego stylu życia "Rozwój". 

Pliki do pobrania

  1. Miś

Zawody strzeleckie o puchar Dyrektora Zespołu Szkół Samochodowych 2015-12-08

Było jak zwykle- Kolejne zwycięstwo strzelców samochodówki, tym cenniejsze, że walka toczyła się o puchar Dyrektora Naszej Szkoły. Na starcie tradycyjnie 12 najsilniejszych zespołów gliwickich szkół ponadgimnazjalnych. Zawody rozpoczął Pan Dyrektor Jacek Płowiec życząc wszystkim zawodnikom i zespołom sportowej rywalizacji i jak najlepszych wyników.

Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach

im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota"


ul. Kilińskiego 24a, 44-122 Gliwice

sekretariat@zss.gliwice.eu

32 231 49 11 lub 32 230 19 93
 
Sabina Karwacka – inspektor ochrony danych osób w Zespołu Szkół Samochodowych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Gliwicach

tel: 32 230 19 93

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Warsztaty Szkolne:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 19 45

zssam.warsztaty@gmail.com

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 21 50

poniedziałek - piątek 8:00 - 19:00
sobota 8:00 - 13:00