Świąteczny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych 2016-12-19

W przedświąteczny piątek przedstawiciele poszczególnych klas wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. 3-osobowe drużyny walczyły o zwycięstwo, rozwiązując quizy i szarady językowe, krzyżówkę oraz pisząc list do św. Mikołaja.

Zabawa była przednia; nastrój świąteczny, dzięki dekoracjom i muzyce w tle ogarnął wszystkich,. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klasy 4l, w składzie: Adrian Moszyński, Kamil Mielczarek oraz Robert Musik. II miejsce zajęła klasa 4a ( Arkadiusz Adamczyk, Michał Ksionsyk oraz Grzegorz Kordas)., a miejsce III przypadło w udziale klasie 4b ( Tomasz Knitter, Marcin Gansczyk i Bartek Staniewski). Maturzyści górą!!!

Szczególne wyróżnienie należy się uczniom klasy 3b ( Filip Majewski, Mikołaj Haber, Dawid Tomczyk) z pochwałą za bezbłędny list oraz klasie 3a (Mateusz Kukuła, Daniel Bodnar i Daniel Oblas) za idealne wykonanie dodatkowych zadań.

Ze świątecznymi pozdrowieniami! Merry Christmas!

Nauczycielki angielskiego: Beata Trybus i Marta Kriegel

Świąteczna Zbiórka Żywności 2016-12-18
Autor: Witold Tchórzewski

W mijający weekend nasi wolontariusze kolejny raz brali udział w przedświątecznej zbiórce żywności. Tym razem w sklepie Biedronki przy ulicy Bojkowskiej przez trzy kolejne dni starali się aby przynajmniej w najmniejszym stopniu spowodować że nadchodzące Święta przynajmniej dla kilku osób staną się milsze i weselsze. Tym razem w przeważającej większości to uczniowie klasy 2b i 2l jak zwykle udowodnili swoją postawą że losy innych nie są dla nich obce. Dziękujemy im za postawę i godną reprezentację szkoły w pracy na rzecz innych.

Kopalnia Guido 2016-12-16
Autor: Joanna Gabryelska

15.12.2016 r. uczniowie klas pierwszych i drugich wraz z nauczycielką chemii Beatą Fortuną i Joanna Gabryelską zwiedzili Kopalnię Guido. Jest to jedyna w swoim rodzaju kopalnia węgla kamiennego, do której można zjechać i przekonać się na własne oczy, jak wygląda praca górników pod ziemią. Tak wyjątkowego zabytku techniki górniczej nie ma w całej Europie! Kopalnia została założona w 1855 roku przez hrabiego Guido Henckel von Donnersmarcka, któremu zawdzięcza swoją nazwę. Wydobycie węgla zakończono tu w 1928 roku, a w późniejszym czasie działała tu kopalnia doświadczalna. W 2007 roku podziemia Guido zostały udostępnione do zwiedzania jako samodzielna instytucja kultury.

Na poziomie 320 czekała na naszych uczniów moc atrakcji, których nie sposób zobaczyć nigdzie indziej. Aby przekonać się jak wyglądała praca górnika, poznać historię górnictwa i jego współczesne oblicze, wystarczy włożyć kask, pobrać górniczą lampę i ruszyć na spotkanie podziemnej przygody! Warto pamiętać o tym, by każdego napotkanego pod ziemią górnika pozdrowić tradycyjnym „Szczęść Boże”.

Góra Grosza Autor: Aleksander Czapla

W minionych dniach - wzorem lat poprzednich - na terenie naszej szkoły została przeprowadzona akcja "Góra Grosza".
Celem na który zbierane są te drobne monety jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.
Dzięki pomocy uczniów naszej szkoły udało się zebrać kwotę ponad 60 zł, która zostanie przesłana do centrali akcji.
Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy okazali serce i zechcieli wesprzeć ten szczytny cel.
Nominały zebrane podczas akcji:
1088szt x 1grosz
  471szt x 2grosze
  372szt x 5groszy
    50szt x 10groszy
    42szt x 20groszy        
                                                                                                                                              8szt x 50groszy
                                                                                                                                              3szt x  2złote

35 rocznica stanu wojennego 2016-12-13
Autor: Leszek Zyman

Klasa 3l uczestniczyła w spotkaniu historycznym w Willi Caro w Gliwicach na temat stanu wojennego w Polsce : „Grudniowy wstał świt, nie wiedział nikt nic…”. Prelegentka spotkania, wprowadziła uczniów w temat, przedstawiając najważniejsze zagadnienia związane z okresem stanu wojennego w naszym kraju. W części drugiej, uczniowie otrzymali teksty źródłowe i pracując w grupach, odpowiadali na pytania dotyczące działalność opozycji i władz systemu reżimowego w czasie stanu wojennego. Spotkanie zorganizował: Leszek Zyman. 

KONKURS WIEDZY O ŚWIĘTACH BOŻEGO NARODZENIA W KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH Autor: Aleksander Czapla

NAJBLIŻSZY PIĄTEK, 16 GRUDNIA,  4 godzina lekcyjna, sala nr 201

Serdecznie i już w atmosferze Świąt zachęcamy do wzięcia udziału w KONKURSIE WIEDZY O ŚWIĘTACH BOŻEGO NARODZENIA W KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH.

Reprezentantów poszczególnych klas zapraszamy w grupach 3-osobowych.

Zapisy do czwartku, do godz. 14.00 u nauczycieli języka angielskiego- Marty Kriegel oraz Beaty Trybus.

Historia Węgier 1956 2016-12-09
Autor: Leszek Zyman

W ramach obchodów 60-lecia wydarzeń na Węgrzech, Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach, zorganizował wystawę plenerową  "1956. Polska-Węgry. Historia i pamięć". O godzinie 12.00, zastępca prezydenta miasta, p. Krystian Tomala zainaugurował otwarcie wystawy. Fakty historyczne, dotyczące wydarzeń 1956 roku w Polsce i na Węgrzech przedstawili prelegenci z IPN-u w Katowicach. Na otwarciu wystawy zgromadziła się młodzież gliwickich szkół. Naszą szkołę reprezentowała klasa 3l. Wyjście zorganizował: Leszek Zyman.  

V Uczniowski Salon Edukacyjny Autor: Aleksander Czapla

W miniony piątek przedstawiciele naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w piątym Uczniowskim Salonie Edukacyjnym organizowanym przez  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gliwicach.
Z założenia salon ten ma służyć gliwickim szkołom jako platforma współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy samorządami uczniowskimi i różnymi organizacjami.
Temat ostatniego spotkania to: (Nie)Pełnosprawni razem czy osobno? a Gościem był Pan Piotr Czarnota - sporowiec, podróżnik i pasjonata doświadczający życia z pozycji czterech kółek.
Spotkanie zakończył występ teatralny, pt. "Kiedy wiatr porywa nas w nie-znane" w reżyserii Leszka Stysia.


« 1
...
39 40 41 42 43 44 45
...
58 »

Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach

im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota"


ul. Kilińskiego 24a, 44-122 Gliwice

sekretariat@zss.gliwice.eu

32 231 49 11 lub 32 230 19 93
 
Sabina Karwacka – inspektor ochrony danych osób w Zespołu Szkół Samochodowych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Gliwicach

tel: 32 230 19 93

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Warsztaty Szkolne:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 19 45

zssam.warsztaty@gmail.com

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 21 50

poniedziałek - piątek 8:00 - 19:00
sobota 8:00 - 13:00