Dzień Nauczyciela 2016-10-14
Autor: Monika Bielec

Trochę inne obchody Dnia Edukacji Narodowej, gdzie nauczyciele zamienili się miejscami z uczniami.

Kalendarz w każdej klasie Autor: Joanna Gabryelska

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II


Pliki do pobrania

  1. images.jpeg

Patron naszej szkoły - konkurs historyczny 2016-10-19
Autor: Leszek Zyman

W ubiegłym tygodniu odbyła się druga edycja szkolnego konkursu historycznego -"Stefan"GROT" Rowecki - patron naszej szkoły". W konkursie udział wzięli uczniowie klas pierwszych. Pierwsze miejsce zajął: Arkadiusz Angier z klasy 1a, drugie: Mateusz Ogaza z klasy 1g, trzecie: Krzysztof Kursa z klasy 1a. W dniu dzisiejszym, zwycięzcy odebrali z rąk Dyrektora szkoły dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział. Konkurs zorganizował: Leszek Zyman.  

Konkurs Papieski 2016-10-19

Z okazji 38 rocznicy wyboru abp. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową Katecheci naszej szkoły zorganizowali konkurs wiedzy o św.Janie Pawle II. Zmierzyły się 4 zespoły z klas pierwszych, z których najlepszą wiedzą wykazała się przedstawiciele klasy 1a, w składzie: Kamil Oliwiak, Tomasz Radzięta i Tomasz Wielgosz.
Gratulujemy zwycięzcom. 

Finał charytatywnej akcji "Pomóż i Ty!" 2016-10-12
Autor: Magdalena Mielewska

Szczęśliwe siedemdziesiąt pięć złotych i osiemdziesiąt pięć groszy zostało zebranych podczas akcji "Pomóż i Ty"- gdyńskiego Ośrodka Pomocy Osobom Niewidomym i Niepełnosprawnym.

Wołyń 2016-10-10
Autor: Leszek Zyman

W dniu dzisiejszym, uczniowie klas: 4a, 4b, 4l, 3b, 3l, udali się do kina na film Wojciecha Smarzowskiego - "Wołyń". Film opowiada o losach Polaków, zamieszkujących Kresy Wschodnie tuż przed oraz w trakcie II wojny światowej. Życie, relacje Ukraińców i Polaków, przeplatają się w filmie z sytuacją geopolityczną tego regionu II RP. "Wołyń" jest filmem o ludobójstwie, bez jednoznacznego wskazania winnych tych okropnych wydarzeń w historii naszego kraju. Opiekę nad uczniami sprawowali: A.Markucik, J.Mularczyk, G.Czarny, D.Pelczarski, P.Kuczora. Wyjście zorganizował: Leszek Zyman  

Dzień uśmiechu 2016-10-07

"Uśmiech jest jak słońce,które spędza chłód z ludzkiej twarzy"Viktor Hugo
Dziś obchodzimy Dzień Uśmiechu ! "Samochodówka " aktywnie włączyła się w te akcję,rozdając uśmiechy w postaci naklejek ,jak i sobie nawzajem.Uczniowie zachęcali ,aby każdy potrafił  uśmiechnąć się nie tylko dziś ,ale każdego dnia ,ponieważ uśmiech czyni cuda!

Przyłbice i kaptury ,,strażników,, Ojcowskiego Parku Narodowego 2016-10-05
Autor: Grzegorz Czarny

Jesienna aura nie popsuła planów 4L, jakimi było zapoznanie się z walorami Ojcowskiego Parku Narodowego. Najmniejszy w Polsce park narodowy znajdujący się w najmniejszej odległości od szkoły i jego liczne atrakcje. Taka reklama nie pozostawia wątpliwości, dokąd każda klasa naszej szkoły powinna się udać na wycieczkę.
Zamek Pieskowa Skała, Maczuga Herkulesa, Zamek w Ojcowie, Dolina Prądnika, Kapliczka na wodzie i Grota Łokietka to główne walory jednodniowego wyjazdu. Na podsumowanie lub wprowadzenie dla uczestników polecamy interaktywne Muzeum OPN  w Ojcowie z nowoczesnymi i atrakcyjnymi formami przekazu najważniejszych wiadomości o tym interesującym terenie. Poza turystyką pieszą i związanym z nią podziwianiem krajobrazów Jury Krakowsko-Częstochowskiej nie mogło zabraknąć rywalizacji  sportowej, którą przy niesprzyjającej pogodzie musiała zastąpić wirtualna gra Soccer Stars. Mamy nadzieję, że dzisiejsza namiastka zwiedzania parku zachęci w przyszłości do kolejnych wizyt w tej urokliwej okolicy.
Opiekunami grupy byli: Joanna Gabryelska i Grzegorz Czarny

« 1
...
39 40 41 42 43 44 45
...
54 »

Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach

im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota"


ul. Kilińskiego 24a, 44-122 Gliwice

sekretariat@zss.gliwice.eu

32 231 49 11 lub 32 230 19 93
Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Warsztaty Szkolne:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 19 45

zssam.warsztaty@gmail.com

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 21 50

poniedziałek - piątek 8:00 - 19:00
sobota 8:00 - 13:00