Wielkie święto sportu w samochodówce 2016-06-03
Autor: Łukasz Sąkol

Zaczęło się niepewnie – chmury, trochę deszczu szaro i niezachęcająco. Jednak jak się okazało nie dla naszych uczniów! Po raz kolejny pokazaliście że drzemie w was sportowy duch którego nie trudno obudzić. Ponad 130 uczniów wzięło aktywny udział we wszystkich konkurencjach. Swoich sił można było w tym roku spróbować w konkurencjach siłowych ( wyciskanie sztangi leżąc), tenis stołowy, piłka nożna, piłka siatkowa (dwójki i trójki siatkarskie), konkurs rzutów do kosza. Dopingiem dla startujących była świetna muzyka serwowana przez ekipę do zadań specjalnych. Ten kto czekał na dobre widowisko sportowe mógł kibicować ekipie nauczycieli lub uczniów na wielkim meczu w piłkę nożną. Nauczyciele i przyjaciele ulegli klasie 3A 4:5 no cóż jednak nauczycieli szybki rewanż zaserwowali w rzutach karnych. Doping był słyszalny dzięki ekipie uczniów, nauczycieli oraz przedszkolaków, które licznie uczestniczyły w równoległej imprezie w miasteczku ruchu drogowego w naszej szkole. Nagrody otrzymali najlepsi jednak brawa należą się wszystkim którzy walczyli, grali, zwyciężali i pokazali 100% zaangażowania! Brawo wy! Energetyczne doładowania w formie napojów i batonów otrzymali  uczniowie z czołówki : 1.       Tenis stołowy :

I Zaik Arkadiusz

II Kłyk Mariusz

III Hamerliński Jakub

IV Przowski Dawid

2.       Wyciskanie sztangi leżąc

I Majnusz Maciej

II Zaik Arkadiusz

III Gołaszewski Krzysztof

 

3.       Pi łka nożna

I Głogowski M. ,Hamerliński J., Pożaroszczyk M.

II Szymaszek M., Olszewski P., Baj D.

III Siedlecki K., Topka Ł., Rogoża J.

 

4.       Piłka siatkowa

I Topka Ł. , Pastuszek A. ,Rogoża J.

II Zaklikiewicz M., Górecki P.

III Moszyński A., Milczarek K., Krasowski P.

IV Strażnikiewicz E., Szkafarak M.

Raz jeszcze gratulujemy wszystkim którzy startowali w zawodach. Szykujcie formę na kolejną imprezę na pudle stanąć może każdy – do zobaczenia!

 

Bezpieczne wakacje młodych gliwiczan

Wzorem minionego roku na terenie naszej Szkoły odbywała się akcja „Bezpieczne wakacje młodych gliwiczan”. Przedszkolaki oraz uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych mieli okazję uczestniczyć w szeregu atrakcji zlokalizowanych na terenie Zespołu Szkół Samochodowych. 
Dzięki zaangażowaniu Komendy Miejskiej Policji, Straży Miejskiej, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach, Straży Pożarnej, WOPR oraz pomocy Uczniów z Gimnazjum nr 3 i ZSS udało się przeprowadzić szereg konkursów oraz gier i zabaw dla najmłodszych. Wierzymy, że wiedza zdobyta podczas ćwiczeń w miejsteczku ruchu drogowego pozwoli najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego bezpecznie odnaleźć się w wakacyjnym odpoczynku. Warsztaty o tolerancji 2016-06-01
Autor: Leszek Zyman

Klasa 3a uczestniczyła w warsztatach szkoleniowych na temat tolerancji, akceptacji i integracji. Do spotkania doszło w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich w Gliwicach. Podczas zajęć, uczniowie dowiedzieli się, co to jest stereotyp, uprzedzenie i jak wpływa na sposób myślenia i działania. Uczniowie poznali definicje ksenofobii, mobbingu oraz przejawy i skutki dyskryminacji. Opiekę nad uczniami sprawowali: Beata Fortuna, Leszek Zyman. 

Góra Żar 2016-05-23

W poniedziałek klasy 2a oraz 2b udały się na autokarową wycieczkę w Beskidy. Po dotarciu do podnóża Góry Żar (Międzybrodzie Żywieckie) zaczęliśmy wpinać się na jej szczyt (751 m n.p.m.). Nie było to wcale łatwe wyzwanie, o czym przekonaliśmy się już na początku. Wyprawie z pewnością nie  sprzyjał "lejący się z nieba żar" (30 stopni!) . Większość z nas musiała się po drodze zatrzymywać kilka razy, ale ostatecznie góra została przez nas zdobyta. Następnie zaliczyliśmy dwa mniej popularne  środki lokomocji- saneczki (na letnim torze) oraz kolej linowo- kolejową. 
Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie z przewodnikiem elektrowni szczytowo- pompowej Porąbka- Żar (Międzybrodzie Bialskie)- drugiej co do wielkości w Polsce i jedynej ze względu na podziemną lokalizację. Oprowadzono nas po budowli znajdującej się pod potężnym zbiornikiem wodnym (2,3 mln m3 wody) i zapoznano z zasadą działania tego typu elektrowni wodnych, tj. szczytowo- pompowych, jak również z dwoma pozostałymi -derywacyjnymi oraz regulacyjnymi. Była to bardzo dobra lekcja geografii w terenie.

Patrol z policją 2016-05-22
Autor: Marek Żak

W ramach Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego nasi uczniowie zostali zaproszeni do wspólnego patrolu z gliwicką drogówką. Paweł Nawrat, Dawid Pszowski, Rafał Tkacz  oraz Damian Gollek  mieli...

OMTM - reprezentanci samochodówki na szóstkę !!! 2016-05-21
Autor: Piotr Krawiec

21 maja 2016 r. o godzinie 7:00, reprezentanci Gliwickiej Samochodówki wyruszyli do Żarnowca na XX Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny.

Eliminacje wojewódzkie obejmowały pięć konkurencji: 
1. Test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, skrzyżowań oraz historii polskiej motoryzacji
2. Poszukiwanie usterek w pojeździe
3. Udzielanie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadku drogowym
4. Jazda sprawnościowa motorowerem po torze przeszkód
5. Jazda sprawnościowa samochodem osobowym z zamontowanym talerzem Steward'a

Nasza reprezentacja w składzie: Amadeusz Twarkowski, Mateusz Tomaszewski oraz Daniel Hadamek, miała ogromne wsparcie w osobie tegorocznego absolwenta samochodówki oraz dwukrotnego uczestnika tegoż turnieju - Denisa Kurcza. Podzielił się on swoim doświadczeniem z "nową kadrą", co zaowocowało sukcesem. Nasi chłopcy są szóstą drużyną spośród wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w województwie śląskim !!! Panowie Gratuluję !!! W przyszłym roku powalczymy o wyższą lokatę - są na to realne szanse, gdyż w naszych reprezentantach drzemie ogromny potencjał oraz wola walki. 

« 1
...
39 40 41 42 43 44 45
...
51 »

Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach

im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota"


ul. Kilińskiego 24a, 44-122 Gliwice

sekretariat@zss.gliwice.eu

32 231 49 11 lub 32 230 19 93
Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Warsztaty Szkolne:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 19 45

zssam.warsztaty@gmail.com

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 21 50

poniedziałek - piątek 8:00 - 19:00
sobota 8:00 - 13:00