Tradycyjnie kibicujemy naszym... absolwentom 2017-03-25
Autor: Grzegorz Czarny

W ramach 20 kolejki Futsalekstraklasy na hali w Gliwicach przy ul. Jasnej 31 spotkały się drużyny Piast Gliwice i Clearex Chorzów.
Licznie zgromadzona publiczność, wśród której zasiedli nasi uczniowie,  była uczestnikiem dobrego i emocjonującego meczu.
Kolejny już raz na parkiety ekstraklasy wybiegli nasi absolwenci Mateusz Omylak i Damian Ficek. W tym sezonie występują w zespole Clearex Chorzów.
Z tego powodu mogliśmy oklaskiwać obie drużyny, ze względu na solidarność z miejscowym zespołem jak i sentyment do naszych byłych reprezentantów.
Mecz zakończył się zwycięstwem Piasta 3-1 (po bramkach Dewuckiego, Grecza i Mizgajskiego oraz Ivanowa dla Clearexu). Obecnie Piast zajmuje 4 miejsce w lidze, a Clearex 6. Mateuszowi i Damianowi życzymy dalszych świetnych występów i końcowego  sukcesu drużynowego. Przypomnijmy na zakończenie, że we wcześniejszych latach obaj grali w reprezentacji Polski U-21 (futsal).

Spotkanie z przedstawicielem WKU 2017-03-20
Autor: Leszek Zyman

Przedstawiciel WKU w Gliwicach kpt. Ireneusz Szpala spotkał się z uczniami klas maturalnych. Celem wizyty było zapoznanie młodzieży z dalszą edukacją i możliwościami podjęcia pracy zawodowej w Wojsku Polskim. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas: 4a, 4b, 4l. Opiekę nad uczniami sprawowała: Agnieszka Markucik. Prelekcje zorganizował: Leszek Zyman. 

Latająca miotła Baby Jagi 2017-03-03

W dniu 3 marca 2017 r. w Technikum nr 4 w Bytomiu odbył się coroczny Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Lotniczej „Latająca miotła Baby Jagi”. W VI edycji startowało 13 drużyn z całej Polski, w tym dwie z ZSS z Gliwic w składzie (I) Moszyński Adrian IV L, Musik Robert IVL, Krasowski Szymon IVL, (II) Bryła Szymon III L, Orlicki Robert III L , Paciejewski Wiktor III L po opieką P mgr inż. Leszka Kołodziejczyka. Przebieg konkursu obserwowali uczniowie klasy II L (Krolewitz Dominik, Krasowski Przemysław, Gmyrek Sebastian oraz Zaklikiewicz Michał pod opieką P mgr Moniki Bielec.
Tematyka konkursu obejmowała zagadnienia związane min. z aerodynamika i mechaniką lotu, nawigacją, frazeologią lotniczą, prawem lotniczym, meteorologią oraz historią lotnictwa. Zwycięstwo odniosła Drużyna z OLL z Dęblina. Poziom Konkursu był bardzo wysoki nasze drużyny nie zajęły miejsca na „ Pudle’’ ale pomimo to wszyscy wyjechali zadowoleni (bogatsi o nowe doświadczenia i wiadomości) co może zaowocować w przyszłym roku.
 

Pomoc im. św. Brata Alberta

W imieniu gliwickiego koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta zwracam się do wszystkich Państwa z niecodzienną propozycją... :)

"(...)Jak nie można dużo to mało."
 W tym roku Towarzystwo obchodzi 35-lecie swojej działalności. Rok 2017 został oficjalnie ogłoszony Rokiem Świętego Brata Alberta. Najlepszym sposobem, by uczcić pamięć tego niezwykłego człowieka – artysty malarza, Adama Chmielowskiego, który został Św. Bratem Albertem, pracując na rzecz potrzebujących, jest czynny udział w akcji:
 
Każdy z nas z pewnością ma w swoim domu sporo rzeczy których wcale nie potrzebuje, takie w rodzaju "jeszcze się przyda...", "szkoda wyrzucić...". Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, że przekazane ich do schroniska dla bezdomnych - prowadzonego przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta 
w Gliwicach - to nieoceniona pomoc, na którą każdego dnia czeka wielu.
Cel:
Zbiórka na rzecz podopiecznych schroniska dla bezdomnych mężczyzn prowadzonego przez gliwickie koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta:
- POŚCIEL, PODUSZKI, KOCE, RĘCZNIKI;
- BUTY, SKARPETY, KURTKI, KOSZULE, KOSZULKI.
Zbiórka przeprowadzona zostanie na terenie gliwickich placówek oświatowych – szkoły, przedszkola, 
i inne placówki.
 Harmonogram zbiórki:
16 marca - rozpoczęcie akcji. 
17 - 31 marca - organizacja zbiórki w placówkach.
 4 - 7 kwietnia - odbiór zebranych artykułów z placówek.
   
Akcja została zorganizowana w odpowiedzi na prośbę pracowników schroniska dla bezdomnych. Niestety ze względu na ograniczone środki nie mają oni możliwości zorganizowania materialnego podziękowania dla tych, którzy wesprą ich działalność. Dla wszystkich, którzy zdecydują się pomóc, przygotowane zostaną dyplomy, które wraz z gorącymi podziękowaniami zostaną przekazane uczestnikom.

Ważne informacje: 

Osoby do kontaktu:
- dyrektor Gimnazjum nr 3 - Agata Cira, mail: sekretariat@g3.gliwice.eu
- Wydział Edukacji - Katarzyna Sztuflik-Nykiel, tel: 338-64-64; mail: sztuflik-nykiel_k@um.gliwice.pl

 Za każdą pomoc serdecznie dziękują podopieczni schroniska.
 Każdemu głodnemu dać jeść, 
bezdomnemu miejsce, a nagiemu odzież.
Jak nie można dużo to mało. 
- św. Brat Albert

Kultura militarna prowincji śląskiej 2017-03-16
Autor: Leszek Zyman

Klasa 2b udała się do Willi Caro na regionalną lekcję muzealną i wystawę -„Z Bogiem za króla i ojczyznę”. Prelegentem spotkania był historyk, Pan Grzegorz Kamiński. Podczas lekcji muzealnej prowadzący przedstawił historię naszego regionu w kontekście kultury militarnej armii pruskiej pod koniec XIX i początku XX wieku. Szczególna uwagę poświęcił oddziałom wojskowym na terenie Gliwic i ich wpływowi na lokalną społeczność. Po prelekcji, uczniowie zwiedzając wystawę mogli zapoznać się z:  wyposażeniem wojskowym, dokumentami, bibelotami, akcesoriami i emblematami używanymi przez żołnierzy armii niemieckiej, stacjonującej w naszym regionie. Wyjście zorganizował: Leszek Zyman.  

Lekcja tolerancji w Muzeum w Gliwicach 2017-03-15
Autor: Beata Trybus

Tym razem klasa 1a wraz z wychowawcą Beatą Trybus wybrała się do nowo otwartego oddziału Muzeum w Gliwicach- Domu Pamięci Żydów Górnośląskich.

Poznaliśmy historię obiektu, wzniesionego jako dom przedpogrzebowy przy cmentarzu żydowskim w r.1903. Dowiedzieliśmy się, że zaprojektował go słynny wiedeński architekt Max Fleischer. Obejrzeliśmy pięknie odnowioną reprezentacyjną salę modlitewną, którą zachwycają się liczne wycieczki z całej Polski, a także z zagranicy, gdzie organizowane są spotkania i dyskusje oraz wystawy. Obiekt ten został wpisany do rejestru zabytków, a pomimo tego większość z uczniów nie miała okazji go obejrzeć w odrestaurowanym stanie i nawet nie wiedziała o jego istnieniu.

Potem udaliśmy się na lekcję o tolerancji, akceptacji i integracji. W formie warsztatowej uczniowie dowiedzieli się, co to jest stereotyp, uprzedzenie i jak wpływa na nasz sposób myślenia i działania. Młodzież poznała definicję dyskryminacji. Warsztaty poprowadziła edukatorka P. Katarzyna Opielka, która doceniła otwartość i świeże spojrzenie naszej młodzieży oraz spore zaangażowanie w dyskusję i pracę warsztatową.

Mam nadzieję, że lekcja ułatwiła młodzieży lepsze zrozumienie ważnych aspektów codziennego życia i zachęciła do istotnych rozważań o fundamentalnych sprawach dla każdego człowieka.

Dni otwarte w samochodówce 2017-03-16
Autor: Marek Żak

W dniach 14 i 15 marca na terenie Warsztatów Szkolnych mieliśmy przyjemność gościć grupę około 140 gliwickich gimnazjalistów.  Młodzież mogła w ciekawy... 

« 1
...
39 40 41 42 43 44 45
...
64 »

Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach

im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota"


ul. Kilińskiego 24a, 44-122 Gliwice

sekretariat@zss.gliwice.eu

32 231 49 11 lub 32 230 19 93
 
Sabina Karwacka – inspektor ochrony danych osób w Zespołu Szkół Samochodowych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Gliwicach

tel: 32 230 19 93

Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Warsztaty Szkolne:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 19 45

zssam.warsztaty@gmail.com

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów:


ul. Strzelców Bytomskich 25
44-109 Gliwice Łąbędy

32 234 21 50

poniedziałek - piątek 8:00 - 19:00
sobota 8:00 - 13:00